דואר אדום | קליק אחד ושלאגר אתר הבית
1.19.2020 | יום ראשון כ"ב טבת ה'תש"פ | ב"ה
 
- אלי הרצליך בעבודות על אלבומו השני עם יואלי דיקמן משה לאופר ואלי קליין ואיצי ברי

- יוסי גרין מסיים בימים אלה פרוייקטים שונים עם ׳שלמה שמחה׳ ומקהלת ׳יידיש נחת׳

- הפרוייקט הגדול של שלאגר יוצא לחנויות בארה״ב ובארץ ע״י חברת ניגון מוצאי תשעה באב.

- האלבום הישראלי של אברהם פריד ״כמה טוב שנפגשנו״ בחנויות מוצאי תשעה באב

- מיילך קאהן מוציא מיד לאחר תשעה באב את אלבומו הבכורה ׳יעדער איינער׳

- מוטי שטיינמץ בשלבי מיקסים סופים לאלבום הביכורים שלו. על העיבודים חתומים משה לאופר ויואלי דיקמן - תאריך השקה: נדחה לר״ח שבט

- יוני שלמה מסיים בימים אלה הקלטות לאלבומו החדש - פרטים בהמשך

- גדול המלחינים יוסי גרין התחיל לעבוד על ״התו העשירי״. פרטים יבואו

- הזמר צודיק גרינוואלד עובד במרץ על אלבומו השני, איתו ישיק קליפ וידאו מושקע. על ההפקה יוסי גרין


ראשי | חדשות | מוזיקה
אילוסטרציה - בית הכנסת הגדול בפריז. צילום: ישראל ברדוגו

תחקיר שלאגר: 'קרב החזנים'

3 חודשים עברו מאז התפוצצה הפרשה שריסקה את הכבוד של עולם החזנות. כאן במערכת ישבנו על הגדר בעיקר בגלל שלא רצינו סתם להוסיף שמן למדורה. רגע לפני שגיבורי הפרשה יושבים לפני שופט אנחנו מביאים את הפרטים את התגובות וגם מי זו נעמה ליבוביץ'

י"א אייר ה'תשס"ח | 5/16/2008

כמעט 3 חודשים עברו מאז התפוצצה הפרשה שריסקה את הכבוד של עולם החזנות. מערכת שלאגר ישבה על הגדר בעיקר בגלל שלא רצינו סתם להוסיף שמן למדורה. היום רגע לפני שגיבורי הפרשה יושבים לפני שופט אנחנו מביאים לכם את הפרטים את התגובות וגם מי זו נעמה ליבוביץ'

 ציפי נחשוני | שלאגר

בגלל שכבוד גדול לתעשיה לא יוצא מזה נקצר בפרטים שגם ככה מוכרים לכולם, ולטובת אלו שנולדו רק אמש נגיש אותם בקצרה. ראשית נכיר לכם את גיבורי הפרשה.

נפתלי הרשטיק (61) משמש מזה כשלושים שנה חזן בבית הכנסת הגדול בירושלים, אחת מבמות החזנות הנחשבות והנחשקות ביותר, ומנהל במקביל את בית הספר הנודע לחזנות בתל-אביב המתיימר להיות 'רימון' של החזנים, והוא אכן הוציא לא מעט פרחי חזנות.

ישראל רנד (44) משמש בשנים האחרונות חזן בית הכנסת הגדול ברמת-גן, אחרי קריירה שנמשכה כעשור בבתי כנסת בארה"ב. רנד הוא אחד השמות החמים והמבוקשים בז'אנר, ויש המשווים את קולו הקטיפתי לזה של דודו פישר. הוא נמנה על הנהלת בית ספר לחזנות שנפתח לאחרונה בפתח-תקווה בראשותו של אלי יפה, מנצח מקהלת בית הכנסת הגדול בירושלים, אותו בית כנסת בו משמש הרשטיק כחזן.
(משה שטרן מקור ראשון) 

החזן ישראל רנד יעמוד בקרוב לדין בחשד לסחיטה ואיומים לאחר שהפרקליטות גיבשה טיוטת כתב אישום נגדו. הרקע לפרשה הוא ניסיון הפללה של החזן הבכיר נפתלי הרשטיק באמצעות נערת פיתוי כדי להדיחו מתפקידו כחזן בית הכנסת הגדול בירושלים.

בחקירתו אמר רנד "הבן אדם הזה רודף אותי ומשמיץ אותי שנים", "הוא מעליל עליי עלילות. בשנתיים-שלוש האחרונות הוא התנכל לי. כשהזמינו אותי להופיע בבית הכנסת הגדול, הוא מנע את זה בכל מני תירוצים". רנד טען שלא חשב שמדובר בעבירה, והוסיף: "אחרי מה שהוא עשה לי במשך 15 שנה, למה שאשתוק? שיקבל גם קצת חזרה, אין שום בעיה".

לטענת החזן הרשטיק שאותו ניסו לפתות, מדובר בניסיון לתפוס את תפקידו היוקרתי והמבוקש. לטענת גורמים שונים הפרשה התפוצצה לאחר שהמשטרה תפסה במקרה, ובעקבות חקירה אחרת, קלטת המתעדת את מפגש החזן ונערת הפיתוי בבית מלון תל אביבי, וזימנה אותו לבירור.

גירסת הקלטות שנמצאו נחשפה בעיתונות הכללית וגרמה לביזיון רב, יצויין כי כתבי ידיעות אחרונות לאורך כל הפרשה הפליגו בתיאורים מרתקים שלא היו ולא נבראו והחמירו לחלוטין עם גיבורי הפרשה. יצויין לטובה אבישי בן חיים כתב מעריב שנצמד לעובדות וציין כי עדיין בקלטות לא רואים דבר מכל מה שהבטיחו בכלי התקשורת השונים.
בידיעות אחרונות הגדילו לעשות ושירבבו את שמו של החוקר הפרטי רפי פרידן כמי שאצלו נתפסו הקלטות. בשיחה שקיימנו עם החוקר מתברר שלא קלטות ולא חזנים.  שמו שורבב במקרה לפרשה ומסתבר שהקלטות הגיעו למשטרה לא לפני שהחזן הרשטיק התלונן.

מיודענו החזן מיהר להגיש תלונה על האזנת סתר או שימוש בה שלא כדין, על פגיעה בפרטיות ועל סחיטה באיומים.  כאן נכנסת לתמונה נערת הפיתויי העונה לשם נעמה ליבוביץ', שהציגה עצמה כסטודנטית למוזיקולוגיה ולתקשורת, וביקשה להיעזר בידיעותיו של הרשטיק לצורך עבודה אקדמית בנושא חזנות וליטורגיקה עליה שקדה.

וכך נכתב במעריב "החזן סייע לה בפגישת עבודה שנערכה בקיץ האחרון במכון לחזנות, ופרס בפניה את רוחב ידיעותיו בנושא ההיסטוריה של החזנות והתפתחות מוטיבים מוזיקליים בתחום, מהמאה ה 18 ועד ימינו.

כמה שבועות לאחר מכן ביקשה "הסטודנטית" פגישה נוספת לטובת הבהרות, ועל פי בקשת החזן הפגישה נערכה במקום עם תעודת כשרות-הלובי של מלון תל-אביבי ידוע.

לאחר מכן התקשרה הצעירה אל החזן, בישרה לו כי סיימה את העבודה וביקשה למסור לו אותה בלובי של בית מלון תל-אביבי אחר. כשהגיע החזן ללובי התקשרה אליו והסבירה כי היות ויש אצלה מספר חברות בחדר במלון היא מבקשת שיעלה אליה לחדר ושם תיתן לו את העבודה.

כשעלה החזן לחדר הוא גילה שהיא נמצאת שם לבד ולטענתו היא קפצה עליו. באותו רגע הוא הבין כי הוטמן לו פח, דחה אותה והתעמת איתה מילולית בניסיון להבין מי שולחיה. לטענתו, "הסטודנטית" ניסתה לפתות אותו, אך לאחר דין ודברים עזבה את המקום. הפרשה חוללה סערה בבית הכנסת היוקרתי של החזן, שראשיו מסוכסכים עמו.

יחד עם זאת, אחד הבכירים שבהם העיד: "ראיתי את הקלטת, החזן עמד בניסיון המכוער להכשיל אותו. יש שמועות שקרה דבר, אבל זה לא נכון".

תחקיר שלאגר מגלה כי הבורר בפרשה  דיין בית הדין הרבני הגדול הרב שלמה דיכובסקי, נאלץ לצפות בקלטות ובחומרי ההרשעה השונים עד תומם. הדיין הבורר מדגיש עוד כי "למרות ההכשלה, החזן עמד בניסיון ולא הגיע לעבירה חמורה, ובנסיבות של ההכשלה צריך היה כוח נפשי שלא לגלוש למעשה חמור של עבירה".

בהמשך הביא הדיין נימוק הילכתי בו מובאים דברי השולחן ערוך לפיהם "אין מסלקין חזן מאומנותו אלא אם כן נמצא בו פסול", וכן פסיקתו של הרמ"א שכתב: "ואין מסלקין אותו משום רינון בעלמא, כגון שיצא עליו שם שנתפס על הכותית... אבל אם באו עליו עדים וכיוצא בזה מעבירין אותו". הרב דיכובסקי מסביר כי קלטת וידאו אינה ראיה הלכתית מובהקת משום שהיא ניתנת לזיוף, ומציין: "אכן נטענה טענה כי הקלטת בושלה". הרב מסייג עוד את פסיקת השולחן ערוך, ומסתמך על גישה המבדילה בין חזן בימים ההם, שהיה מוציא את הציבור ידי חובתו, ובין חזן בימינו, כשהציבור מתפלל בעצמו. 
 

הרב דיכובסקי לא סיים את הדיון לפני שהמליץ להרשטיק לקבל על עצמו שלא להתייחד עוד עם נשים ומזכיר: "המשנה ברורה קובע שאם החזן עשה תשובה - מהני (מועיל) שלא לסלקו, אף אם עבר במזיד".  בעלמא, כגון שיצא עליו שם שנתפס על הכותית... אבל אם באו עליו עדים וכיוצא בזה מעבירין אותו". 

אחרי שתיקה ארוכה מצידו, מערכת שלאגר חושפת לראשונה את תגובתו של רנד כפי שנשלחה, סידרנו לכם רק פונט וצבענו באדום. 

בעקבות  פרסום "פרשיית החזנים" בתקשורת על כל גווניה ובעיקר בגלל חוסר ידיעת העובדות לאשורן על ידי הציבור, כמו גם הפצת חלקי עובדות וחצאי אמיתות, שלא לומר שקרים על ידי מקורבי החזן נפתלי הרשטיק, וזאת על מנת למנוע ממנו אי נעימות בלשון המעטה או מבוכה רבה בלשון מפורשת, החלטתי להגיב לראשונה על הדברים ולחשוף בפני הציבור את העובדות (שלצורך העניין מגובות על ידי חומר החקירה: תמלילי העדויות, תמונות, סרט וידיאו והקלטות).

ושוב להדגיש: זאת בניגוד לגרסאות המופצות באמצעים שונים וניתן לומר מגוונים... על ידי מקורבי החזן נפתלי הרשטיק והסותרות, כמו גם גרסאותיו השונות אחת מהשנייה, כפי שהופיעו בעיתונות על מה שהיה או לא היה במקרה זה, כאשר מטרתן אחת:

להכפיש אותי, ולהפנות את אור הזרקורים מהאמת, וזאת בהמשך להתנכלות רבת שנים מצידו של החזן הרשטיק כלפיי וכמו התנכלויות רבות ואחרות כלפי חזנים אחרים מהשורה המובילה בעולם, שכל "חטאם" היה חוסר בטחונו העצמי (וניתן לומר בצדק) ביכולותיו הביצועיות בשנים האחרונות וחוסר הסכמתם לרקוד לצלילי "חלילו" הצורם...

שתיקתי התפרשה לצערי ע"י אנשים מסוימים כהודעה בגרסאות השקריות שהופצו בחלק מכלי התקשורת וע"י מקורבי החזן הרשטינק, אי לכך החלטתי לשבור את שתיקתי בנושא.

 

1   מזה שנים מתנכל לי החזן הרשטיק  בצורות שונות ומגוונות, וזאת ללא שום התגרות או מעשה מצידי  העשוי להסביר התנהגות נבזית שכזו.

2  למרות העובדות הנ"ל, ניסיתי כמה פעמים ליישר הדורים באמצעות פנייה ישירה לחזן הרשטיק, ומשלא נעניתי, פניתי בפעם האחרונה לפני כשנה וחצי, באמצעות בנו של הרשטיק, נתנאל (ועל כך ישנם מספר אנשים שהיו עדים לדבר), שהבטיח לפנות לאביו בנושא. משום מה, עד לרגע זה לא נתקבלה תשובה לא מהאב ולא מהבן.

3   בהתנכלות שיטתית זו פגע הרשטיק בשמי על ידי הפצת סיפורים שונים. כמו כן מנע ממני מספר פעמים לעבור לפני התיבה כחזן אורח בבית הכנסת הגדול בירושלים, וזאת למרות שהוזמנתי לעבור לפני התיבה על ידי הנהלת בית הכנסת הגדול, וכשנדרש לפשר סירובו, מילא פיו מים או שקרים.

4     כשהבנתי שלא יעזור לי שום דבר, כי סך הכל במה "חטאתי" שהוא רודף אותי שנים על לא עוול בכפי כלפיו, החלטתי לחשוף את פרצופו האמיתי של הרשטיק באמצעות חוקרת פרטית אותה אני מכיר מספר שנים, ושבמקרה או שלא במקרה, עבדה בעבר כמזכירתו של החזן הרשטיק במכון תל-אביב לחזנות ונחשפה להתנהלות לא תקינה מצידו בעניינים שונים.

5     אותה מזכירה לשעבר וחוקרת פרטית בהווה, שכרה את שירותיהם של שני חוקרים אחרים: חוקר וחוקרת, על מנת להביא תוצאות, זאת בעקבות הבנתה המינימאלית שבתור מזכירתו לשעבר לא תוכל לעשות זאת לבדה (כך גם על פי עדותה במשטרה, שחלקים ממנה פורסמו בעיתון "ידיעות אחרונות").

6 החוקרת שנשכרה על ידי המזכירה לשעבר מודה בעדותה (שפורסמה גם היא ב"ידיעות אחרונות"), שנשכרה לצורך העבודה על ידי המזכירה לשעבר!!

 7 בחקירתי במשטרה, ובתשובה לשאלות החוקרים, הכחשתי מפורשות שהייתי האיש ששלח את החוקרת המצולמת עם החזן הרשטיק בחדר במלון – וזאת בניגוד מפורש למה שפורסם בכתבת הטלביזיה ששודרה בערוץ 10, בה נטען כי אני הוא  זה ששלח את הבחורה. שקר הדבר!!!  הודיתי בהזמנת חקירה על הרשטיק, וזאת על סמך מידע שהיגיע לידי על התנהגותו הבלתי תקינה בנושאים שונים – אך הכחשתי  את שליחתה של אותה חוקרת המצולמת עמו בחדר במלון.והסימוכין לדבר בעדותי במשטרה.

8   בפרסומים בכלי התקשורת הוצגה אותה חוקרת כ"נערת פיתוי". שקר הוא הדבר! מדובר בבחורה נשואה, שמקצועה הוא חוקרת פרטית, והיא מעולם לא ניסתה לפתות את החזן הרשטיק לכל דבר שמרומז בו דברים שבינו לבינה. ההיפך הוא הנכון: שיחות הטלפון שניהלה עם החזן הרשטיק וסרט הוידיאו המצולם בחדר במלון, מוכיחים מעבר לכל ספק מי היה האיש מבין השניים, שתוך כדי השיחות העלה במפורש או ברמז מילות חיבה וגעגועים, וכל הוספה מיותרת.

9 הרשטיק ממשיך בהתנכלותו כלפיי גם בימים אלו, ומאיים על אנשים הקשורים והעובדים בחזנות לנתק קשרים איתי, כאשר כל חטאי הוא: שבעקבות החקירה שהזמנתי עליו, נחשף הרשטיק בקלונו, וזהו רק קצהו של " הקרחון הבולט מעל המים".

 אסיים בזאת שלאור העובדות, ואני מדגיש: עובדות המצויות בידי, יוכח מעבר לכל ספק  מי  אמר אמת ומי שיקר, כי סוף האמת לנצח.   

 

  תגיות: ברדוגו - ירושלים

7% אהבו
 
הסתר כל התגובות  

2. ממש בדיחה עשו מעולם החזנות (ל"ת)

בערלה | י"ג אייר ה'תשס"ח
3. הם שניהם לא חרדים, מה זה קשור לאתר חרדי? (ל"ת)

שלומי  | י"ג אייר ה'תשס"ח
4. איזה תחקיר ארוך מחר זה יהיה במעריב ובידיעות (ל"ת)

חכו חכו  | י"ג אייר ה'תשס"ח
6. אותי מעניין לדעת מה להרשטיק יש לומר  (ל"ת)

מרגלית | י"ג אייר ה'תשס"ח
8. רנד עדיין חזן בפתח תקוו ה?  (ל"ת)

מה  | י"ג אייר ה'תשס"ח
12. לא רנד צודק ולא הרשטיק אבל תכלס מי שנתפס עם המכנסיים למטה זה הרשטיק
ואני לא מבין מדוע הוא עדיין יכול לשמש כחזן?


מישה  | י"ג אייר ה'תשס"ח
13. איזה פונטים!
שלאגר התקלקלתם! מה זה הפונטים והצבעים המזעזעים האלה של הטקסט?? ממקורות יודעי דבר שמעתי שאתם חשופים לתביעה מצד גורם מסוים שנפגע מהכתבה שלכם. ראו הוזהרתם!
הלפגוט | י"ג אייר ה'תשס"ח
15. שמעתי השבת שארגוני חזנים מחרימים את רנד (ל"ת)

בובולינה, bobol@gmail.com | י"ג אייר ה'תשס"ח
16. אתר שלאגר כבר מזמן לא...
אתר שלאגר כבר מזמן לא אתר של מוזיקה נטו .. וחבל ... חבל כי אני אהבתי לקרוא על כל החדשות במוזיקה החסידית וכו וכו נכון גם זה ''סוג'' של חדשות ..בכל אופן לדעתי לא היו צריכים לפרסם את כל הליכלוך שקיים בכל הסיפור הזה היות וזה לא מתאים .. יהיו כאלה שיגידו שזה נקרא לטאטא מתחת לשטיח ולהמשיך הלאה ויהיו כאלו שיגידו שעדיף להתעלם ומי שיודע יודע ומי שלא למה לפרסם ולחלל שם שמיים ברבים .. ולבסוף לא כדאי להפוך את שלאגר ממקום מידע חדשותי למקום זול למרות הרייטינג שזה אולי יביא ....
יצחק | י"ג אייר ה'תשס"ח
17. חברים להרגע - הסבר מפורט בפנים-
אל תבלבלו את המוח על אתר של דתיים וכו' . מי שנכנס לאינטרנט נכנס גם לYNET ונכנס גם לNRG. שם יש תמונות של נשים וכו' . אין כזה דבר אתר בלי נשים. זה אתר מכובד שלא מכניס זבל. הוא מכניס את החדשות ובצורה נקיה
שוורצע | י"ג אייר ה'תשס"ח
18. תגובת חוג החזנים
לכבוד עורכי האתר כשאתם מפרסמים הופעה מסוימת שהתקיימה אתם נוהגים לשים קליפ מהאירוע על כן אני חושב שגם במקרה הנל היה מקום לשים קליפ קטן שנדע לפחות על מה המאומה
תגובת חוג החזנים | י"ג אייר ה'תשס"ח
19. ל-12, כתוב בכתבה שהרשטיק לא נפל, למה אתה מלכלך
פסק רב חשוב בעניין שלו אז למה אתה מוציא דיבתו רעה?
אני חובב חזנות ודוקא על רנד הסתובבו שמועות תמידיות על ענייני נשים וצניעות
יפעת, ciur@bgde.org | י"ג אייר ה'תשס"ח
20. שימו לב!!!
לאחר שצפיתי בקלטות אין ספק שהרשטיק נפל בפח אני לא מבין איך הוא עדיין חזן שם זה בושה! (ולא שאני מצדיק את הדרך שרנד טיפל בנושא...)
ראיתי את הקלטות | י"ד אייר ה'תשס"ח
21. מצד אחד "מקורבי" מצד שני "הכפיש את שמי"
רנד ללא ספק סובל מפיצול אישיות.
ללא שם | י"ד אייר ה'תשס"ח
22. לפתוח דחוף!!! כל מי שיש לו ק-צ-ת שכל!
מה זה הלשון הרע המטורף הזה?!
עצם זה שאתרי האינטרנט החילונים מפרסמים ודואגים שכולם ישמעו לשון הרע זה אומר שזה צריך להגיע לשלאגר - אתר מ-ו-זי-ק-ה ח-ס-י-ד-י-ת?!?!?!
אנחנו דתיים, לא?!?!
קושיה על מערכת שלאגר איך היא שמה דבר כזה וקושיה על הקוראים והמגיבים שמתחפרים בלשון הרע ורכילות כזאת!
בא נשים לעצמנו גבולות ברורים! -
מה מותר ומה אסור!
סתאםםם . מזל שהעלתם את זה
יהודה | י"ד אייר ה'תשס"ח
23. רנד רצה להוכיח שהרשטיק גם כמוהו (ל"ת)

mina, minatz@hotmail.com | י"ד אייר ה'תשס"ח
24. שימי לב ציפי נחשוני- כמה עובדות לתיקון
שמו של החוקר הפרטי שנעצר בשל האזנות סתר לליברמן הינו מקסים גורביץ' (והוא נעצר יחד עם פרידן בשל אותה פרשה של ליברמן). במסגרת מעצר זה נמצא החומר של רנד ובמשטרה החלה חקירה עוד בטרם הבין הרשטיק שמדובר בנסיון סחיטה. העובדה שהתגבשה טיוטת כתב אישום נגד רנד בשלב כה מוקדם מעידה על חומרת וקצב החקירה נגד רנד.
אני מניח שרנד (ולא שותפיו מביהכנ"ס הגדול) לא ציפה שייתפס באופן כזה, ה' עזר להרשטיק בגדול!
לנו, נותר רק לחכות לכתב האישום נגד רנד
מנחם, meni265@walla.co.il | י"ד אייר ה'תשס"ח
25. שלאגר, אין עליכם. הרשטיק נראה לי בסדר, רנד דרעק מלוכלך..
והכי פדיחה?
איך אנחנו כציבור נראים בעיני העם היושב בציון.
זה ביג פדיחה, במיוחד שיש כאלה ששןמעים את התפילות היוצאות מן הלב ומסרבים להאמין שיש דברים כאלה גם שם.
ומילה אחרונה לרנד, שרול, מילא היית הולך על נתנאל, אבל על החתייאר?
הפעם הגזמת!
מזוווווווזעת | י"ד אייר ה'תשס"ח
26. שלום שלום לקרוב ולרחוק
רנד.
ב-א-מ-ת לא יפה!
מי היה המורה שלך?
לימדו אותך חזנות ושכחו מערכים?
אתה יודע מה?
איכזבת!!!!!!!!!!!
השכנה ממול | ט"ו אייר ה'תשס"ח

 
מב״ד ופריד עשו היסטוריה בפריז • גלריה
באולם המפואר של קזינו דע פאריז הגיעו ביום רביעי שעבר למעלה מ1500 אנשים במופע אדיר מיוחד במינו בעיר האורות – פאריז, פעם הראשונה בעיר זו התאספו תחת קורת גג אחד שני גדולי הזמר החסידים: אברהם פריד ומרדכי בן דוד.
דוד שפירא חדש: "זה הבית שלי"‎
הזמר דוד שפירא שפרץ בסערה לתודעת המוזיקה היהודית עם סינגל הבכורה לך על זה - הפך ללהיט ויראלי עם למעלה מחצי מיליון צפיות ביו טיוב. הזמיר הצעיר, בוגר מקהלת הילדים פרחי מיאמי ואח של מרדכי
משפחת רזאל מסיימת את הש''ס ומקליטה שיר
הרעיון לביצוע השיר החל בכלל כצלצול תחילת הלימודים ב'חיידר' של הבן שנמצא ממש מול הבית של יונתן רזאל. ''כל פעם אני שומע את השיר הזה, עד שזה הפך ממש לחלק מזמירות השבת שלנו...
יונתן שינפלד וקובי ברומר בדואט חדש
בעיצומם של ימי החנוכה מוציא יונתן שינפלד סינגל חדש פרי עטו בשם 'שומר עלינו' בהפקתו של דוד פדידה, כשהוא מצרף אליו לביצוע את פצצת האנרגיה קובי ברומר. התוצאה: להיט תוסס
רבבות ציינו את חג הגאולה ב'צמאה' בבנייני האומה
במופע צמאה המרכזי אמש, שהתקיים לגברים השתתפו האמנים חנן בן ארי, יהונתן רזאל, אברהם פריד ונאור כרמי והלהקה ששילהבו את אלפי המשתתפים לגבהים עליונים
נתן גושן ושלי רנד הצדיעו לחב''ד
בתחילת בשבוע נערך ערב מיוחד לבית חב''ד חדרה בגן האירועים אלכסנדר הצמוד לחדרה. שם הערב נקרא המאירים והשתתפו בו מאות מקורבים וידידי בית חב''ד.