דואר אדום | קליק אחד ושלאגר אתר הבית
2.23.2020 | יום ראשון כ"ח שבט ה'תש"פ | ב"ה
 
- אלי הרצליך בעבודות על אלבומו השני עם יואלי דיקמן משה לאופר ואלי קליין ואיצי ברי

- יוסי גרין מסיים בימים אלה פרוייקטים שונים עם ׳שלמה שמחה׳ ומקהלת ׳יידיש נחת׳

- הפרוייקט הגדול של שלאגר יוצא לחנויות בארה״ב ובארץ ע״י חברת ניגון מוצאי תשעה באב.

- האלבום הישראלי של אברהם פריד ״כמה טוב שנפגשנו״ בחנויות מוצאי תשעה באב

- מיילך קאהן מוציא מיד לאחר תשעה באב את אלבומו הבכורה ׳יעדער איינער׳

- מוטי שטיינמץ בשלבי מיקסים סופים לאלבום הביכורים שלו. על העיבודים חתומים משה לאופר ויואלי דיקמן - תאריך השקה: נדחה לר״ח שבט

- יוני שלמה מסיים בימים אלה הקלטות לאלבומו החדש - פרטים בהמשך

- גדול המלחינים יוסי גרין התחיל לעבוד על ״התו העשירי״. פרטים יבואו

- הזמר צודיק גרינוואלד עובד במרץ על אלבומו השני, איתו ישיק קליפ וידאו מושקע. על ההפקה יוסי גרין


ראשי | חדשות | מוזיקה
אוהד מושקוביץ - מאושר ''12.000 עותקים בפחות מחודש''...

אוהד 2: ראיון עם אוהד מושקוביץ

12.000 עותקים של אלבומו החדש של אוהד כבר נמכרו, מקפל באלבום אחד שילוב של סגנונות שונים ביניהם: בלדה חסידית, בלדת רוק כבד, מזרחי ועוד ממשיך להופיע באירועים ובחתונות בארץ ובחו''ל... הזמר, הקול, הסגנונות והשפות - ראיון

י' אדר ה'תשס"ז | 2/28/2007

את אוהד מושקוביץ היה קשה לתפוס לראיון, הדרך היחידה לדבר איתו היתה טלפונית כשהוא בדרכו לשמח עוד חתן וכלה. יומנו מלא באירועים מאחר ונתפס כזמר שיודע לשמח ולהרקיד כמו שבחורי הישיבות אוהבים. בצניעות של ממש הוא מנסה לספר על עצמו ועל האלבום החדש "אוהד 2" שיצא לפני כחודש ממכבש התקליטים. הפשטות נשמעת ממנו בכל מהלך הראיון, הוא לא מנסה אפילו לטפוח על שכמו. אבל, אם תאזינו ליצירות המופלאות שלו לא תפקפקו ביכולת המוסיקאלית שלו.

ברכות על האלבום החדש
תודה, הוא אכן ממש חדש רק לפני חודש הוא יצא לחנויות לאחר עבודה של שנתיים. אני מאמין בעבודה מקצועית ללא קיצורי דרך. מעדיף לאט אבל בטוח.

אוהד 2 זה השם של האלבום, שם ישיר ופשוט?
כן אני לא מחפש תחכומים מיותרים זה האלבום וזה אני. אוהד 2 כהמשך ישיר של האלבום הראשון.

מה יש לנו באלבום?
באלבום ישנם שניים וחצי לחנים שלי שזה חידוש שלא היה באלבום הראשון. הלכתי על סגנונות שונים של מוסיקה כך שיצא שכל שיר הוא סגנון אחר. השיר הראשון הוא שיר חתונתי שאני שר לכל זוג "סימן טוב ומזל טוב" שאותו הלחין ועיבד משה לאופר וכתב את המילים דוד פדידה.
השיר השני יוסי גרין הלחין, גרוב מייטס מעבדים מהתעשייה הישראלית שהתחילו בתהליך של חזרה בתשובה עיבדו את השיר שנקרא "גדולה שירה", זהו שיר בסגנון ישראלי יותר.
השיר שלישי הוא יותר בסגנון אמריקאי, אח"כ ישנם עוד שירים בסגנון של בלדה חסידית רגילה, חסידי אותנטי, בלדת רוק כבד, מזרחי, חסידי שקט, ושיר באנגלית שאני מבצע ביחד עם להקת העבריים מדימונה. וישנו את השיר המיוחד "נשמהל'ה"  בסגנון שונה ואחר שהלחין יוסי גרין עיבד יובל סטופל ישי לפידות כתב את המילים.

שמעתי שמכרת המון עותקים תוך חודש?
אני לא אוהב לומר את זה ובטח לא לנקוב במספרים, אני רק יכול להגיד שהאלבום ב"ה מאד הצליח והעותקים שנמכרו הרבה, כפי שציינת, זה קרה בניו יורק. אין ספק שזו שמחה בשבילי.

מהיכן התחילה הקריירה המוסיקלית שלך?
התחלתי בתור אמרגן של זמר חסידי, הייתי כמובן נמצא איתו בהופעות, אם אני סופר לאחור אני מופיע בארץ בערך 7 שנים. תחילת דרכי הייתה באחת הפעמים שאותו זמר הופיע, זה היה בקעמפ של "עזר מציון" ששם היה נוכח דוד פדידה שהוא כיום האמרגן, היועץ, המפיק ומה לא. ועוד בזמנו הוא הכיר אותי והכיר את יכולת השירה שלי ובאותו קעמפ הוא התעקש שאעלה לשיר, כמובן שלא רציתי אז בכלל לא שמעו על השם שלי, לא ידעו מי אני, ופדידה פשוט דחף אותי לעלות לבמה ולשיר. בסופו של דבר נכנעתי ועליתי לשיר את "ריבונו של עולם" כשמשה מונה רוזנבלום ניגן. שוב, אני לא אוהב לדבר על עצמי אבל מאותו רגע שעליתי לשיר כל השאר נהפך להיסטוריה.

כנראה שרת לאוזניים המתאימות?
מסתבר שכן, היו שם הרבה בחורי ישיבות, אנשים שיש להם יד במוסיקה ועוד... וזה כנראה תפס אותם.

מה שבלט אצלך זה הטונים הגבוהים?
אפשר לומר שכן, כל שיר שביצעתי בהתחלה תמיד היה בו איזה קטע שצריך הרבה אוויר בשבילו, לי ב"ה זה היה בא בקלות וכנראה זה מה שנתפס חזק אצל מי שמבין במוסיקה. "ריבונו של עולם" יש בו קטע שצריך לעלות בטונים, וכשביצעתי אותו בקעמפ של "עזר מציון" זה השאיר רושם טוב ומבטיח באיזשהו מקום. מה שבלט בכל שיר שביצעתי היו הטונים הגבוהים בשירה.

מאותה נקודה ההתקדמות הייתה ברורה?
כל הסיפור הזה של הכניסה לעולם המוסיקה הוא גלגל שלג שקשה לעצור. ברגע ששמעו אותי מבצע שיר וזה מצא חן באוזני מביני דבר כבר דאגו לדחוף אותי הלאה עם הבטחה של זמר צעיר ומצליח. את התודה אני חייב כמובן לדוד פדידה שעמד מאחוריי עודד ודחף.

מתי הוצאת את האלבום הראשון?
האלבום הראשון יצא אחרי 3 שנים של הופעות ודריסת רגל בעולם המוסיקה. אני דוגל בשיטה של להתחיל מלמטה. לקח הרבה זמן עד שהחלטתי שזה מה שאני רוצה לעשות ושאני מסוגל באמת לתרום למוסיקה, ולא להיות עוד זמר ששר עוד שירים ומוציא אלבום.

איזה שיר מיוחד בעיניך באלבום?
יש שיר דווקא לא באלבום הנוכחי אלא בתקליט הראשון שנקרא "מי ייתן מנוחתי" זהו שיר שלא הצלחתי לשיר אותו כמו שרציתי, הייתי נכנס להקלטות כמה פעמים ואף פעם לא הייתי מרוצה מהתוצאה. ההקלטות התבצעו בארה"ב ובדיוק באותה תקופה אחות של אשתו של דוד פדידה, האמרגן ויד ימיני, לקטה בשבץ מוחי והיינו מבקרים אותה המון, באים לבית חולים לפני הקלטות ומיד כשהיינו מסיימים להקליט היינו חוזרים לבקר אותה שוב. המצב שלה היה קשה והרופאים באיזשהו שלב לא נתנו סיכוי שהיא תצא מזה. ולצערי הרב ממש לפני הנסיעה לארץ היא נפטרה. ואז נכנסתי שוב להקליט את אותו שיר ובפעם אחת פתאום הצלחתי להקליט את השיר עם תוצאה כמו שאני רוצה והרגשתי שזה פשוט בא ממקום אחר. זה בא אחרי תהליך כואב שהייתי עד לו וקרוב אליו, הייתה לנו כל הזמן תקווה ואמונה שאולי היא תחלים וכשהגיע הסוף הטראגי זה הוציא ממני משהו בשירה שלא מצאתי לפני כן. פתאום הבנתי שמה שנשאר זה רק לשיר, והשירה יצאה ממקום אחר לגמרי, ולכן השיר מוקדש לה.

אתה מופיע בחתונות גם בארץ וגם בחו"ל?
אכן כן, בארץ אני מופיע בהרבה חתונות. בחו"ל ישנם גם הרבה הופעות שאני מוזמן להופיע בהם. הופעות גדולות עם הפקה מיוחדת שלא רואים בארץ. לדוגמא הופעתי ב"אוהל" ב"האסק" פעמיים, בישיבה' יוניברסיטי במנהטן, בשיקגו, בטורונטו ובארה"ב. כמו כן, הופעתי בסוכות באולם שנקרא קווינס קאלג' בארה"ב, שם הייתי ההופעה העיקרית עם התזמורת של גרשון פיינשטט בליווי רקדנים ומולטימדיה מדהימה. הופיעו איתי גם להקת קינדרלעך, בדואט עם סינגל שהוצאנו ביחד ואנחנו מבצעים אותו בהופעות. הקהל בארה"ב מאד אוהב את הסגנון שירה הזה.

איך מסתדרים עם השפה בכל כך הרבה ארצות עם הופעות?
בעקרון כששרים שרים שירים בלשון הקודש ובעברית כי כל יהודי לא חשוב איפה הוא נמצא הוא מתחבר למילים, למילות התפילה ובכלל למוסיקה היהודית. יש כמובן גם שירים באנגלית שאני מבצע. אבל, במקרה אני גם דובר חמש שפות: צרפתית, אנגלית, פלמית, אידיש ועברית כמובן, כך שלא קורה שישנה בעיה עם השפה.

איך מתפקדים על הבמה מטיסה לאולם?
אין ברירה, כשאני על הבמה אני שואב את הכוח מהמוסיקה. לא משנה כמה אני עייף אני מתעורר כשהמוסיקה מתחילה להתנגן. היו מקרים שטסתי לשעות בודדות אפילו לארה"ב, שש בבוקר נחתי בארה"ב ובעשר בלילה עליתי חזרה לארץ ישירות לחתונה.

פסטיבל הזמר החסידי, היית שם?
כן, הופעתי באחד הפסטיבלים של הזמר החסידי שהתקיים בהיכל התרבות, ואפשר לומר שהייתי עדיין ירוק בתחום ולא חשבתי על זכייה בכלל, באתי כדי לשיר והתמקדתי בזה. לפני שעליתי לבמה פדידה אמר לי: "תביא כבוד ושנזכה". זו הייתה בדיוק התקופה הצמודה לאבל, ואני רציתי רק לשמח אותו, לא חשבתי על זכייה. עליתי לבמה ואני זוכר היו שם 40 נגנים רציניים, מעונבים, לפניי עלו לשיר זמרים שמופיעים כבר שנים. וברגע אחד החלטתי להתמקד בשיר, וזה מה שעשיתי. לאחר שסיימתי אפילו לא חיכיתי לתוצאות, הלכתי לרכב בחניון כדי לנוח, כי הייתי אחרי טיסה. ואז אני מקבל טלפון מפדידה: "איפה אתה"? עניתי שהלכתי לנוח בחניון. "מחפשים אותך, אתה מוביל בתוצאות..." הוא אומר לי, חשבתי שהוא צוחק איתי או מותח אותי. אמרתי לו: "נו.. אני גם ככה עייף, תן לי לנוח", לא האמנתי לו, כי הראש שלי לא היה בזכייה בכלל. כשהבנתי שזכיתי כנראה מקום ראשון הרגשתי שאני לא עומד בלחץ והתקשרתי לאשתי ולהוריי בבלגיה כדי לומר להם שזכיתי מקום ראשון ואני לא בדיוק יודע איך לקבל את זה.

היו לך הופעות עם זמרים מהשורה הראשונה?
לפני שנה הוזמנתי להופיע בתיאטרון ירושלים ביחד עם אברהם פריד. זו הייתה פעם ראשונה שהופעתי איתו. היינו צריכים לבצע את השיר "אדרבה" ביחד, ואני טיפוס "ייקה" אז לפני שעלינו לבמה בהפסקה שאלתי אותו מי מתחיל? איזה קטע אני שר איזה אתה? הוא אמר לי: אתם הישראלים יש לכם מילה כזאת שנקראת "תזרום".... אמרתי אוקי ... אני אזרום.
כשהייתי על הבמה התחלקנו בשירה ואני עושה אינטרפרטציה משלי - משנה קצת את המנגינה מבצע לפי הרגש שלי ובמיוחד בשיר הזה אני עולה לטונים גבוהים מאד. תוך כדי שירה אני קולט בזווית העין את פריד פורם מעט את הקשר של העניבה שלו. חשבתי לעצמי או או כנראה הוא נלחץ וזה לא מוצא חן בעיניו. אף פעם הוא לא שמע אותי לפני כן. כשסיימנו את השיר היא נעלם כי היה צריך לנסוע חזרה. אז אני נשארתי בתחושה שהוא לא אהב את המשחק עם הטונים שעשיתי.
חודשיים לאחר מכן שוב נפגשנו בהופעה משותפת בארה"ב, ניגשתי אליו לפני שעלינו לבמה ואמרתי לו: "אני מקווה שאתה לא כועס על מה שהיה בתיאטרון ירושלים". הוא מסתכל עליי ומחייך ואז הוא אומר לי: "להיפך נהניתי מכל רגע ואנחנו הולכים לעשות את זה בדיוק אותו הדבר". עלינו לבמה וביצענו את "אדרבה" עם המשחק של הטונים ובסיום ההופעה הוא פנה לקהל לאחר שהציג אותי כזמר צעיר שכובש את העולם, ואמר להם: קהל נכבד, שמעתם מה שאוהד עשה פה הרגע אני מבקש מכם אל תנסו את זה בבית..."

איך העבודה עם בחורי ישיבות?
אני מאד אוהב לעבוד עם בחורי הישיבות בחתונות ובאירועים בכלל. בדיוק שאל אותי גרשון פריישטט שמלווה אותי הרבה עם התזמורת שלו. נסעתי איתו להאסק שזו הופעה בסדר גודל שלא רואים כאן בארץ. זו הופעה הכי גדולה בציבור החרדי. נמכרים שם כרטיסים ב – 500$ ליחיד, מגיעים להופעה הזו במיוחד בטיסות מכל רחבי ארה"ב וקנדה. וגרשון הופיע איתי שם. מיד לאחר ההופעה חזרנו לארץ ונחתנו ישירות לחתונה רגילה. גרשון היה המום מהמעבר החד של הופעה גדולה ורצינית עם הפקה גרנדיוזית לאולם חתונות של בורקס ועוף. והוא לא הצליח להבין איך אני מצליח לעשות את זה. הוא שאל אותי: "איך אפשר?" "איך אתה עושה את זה?" אמרתי לו, אולי לא תאמין, אבל, אני יותר אוהב את החתונות, את הריקודים של בחורי הישיבות, זו השמחה האמיתית, ובחורי הישיבות הם אלו שנותנים את התמיכה והעידוד בכל אירוע ואירוע וזה נותן לי המון.

משהו מעניין שקרה בזמן אירוע?
יש לי משהו נחמד שקרה לי בחתונה לא מזמן. מכירים את אלו שדואגים להגיע לתזמורת בחתונות ולבקש שיכריזו על רכב שחוסם או על הסעה שיוצאת וכד'. אז אני נוהג שכשבאים אלי עם פתק או עם בקשה להכריז משהו אני לא עושה את בקריאה רגילה של ההודעה אלא אני מכריז תוך כדי שירה, משלב את ההודעה עם המנגינה של אותו שיר שמתנגן באותו הרגע. באחת החתונות ניגש אלי בחור עם פתק ובו פרטים על רכב שחוסם, לקח לי זמן עד שהכרזתי כי חיכיתי לזמן מתאים. כשמצאתי לנכון התחלתי "לשיר" את הפרטים שהיו רשומים על הדף:  "רכב מדגם אופל .... ואת מספר הרכב.... " ואז תוך כדי שירה אני קולט שבכלל מדובר ברכב שלי... אז אני ממשיך לשיר: " הייי זה בכלל הרכב שלי...." מאותו רגע הנגנים והקהל לא הפסיקו לצחוק במשך דקות ארוכות.

בא' ההופעות הגדולות של החורף בניו יורק


אוהד ואברהם פריד עם מפיק הופעת אוהל אדם מלצר


פריד לאוהד: ''נהניתי מכל רגע ואנחנו הולכים לעשות בדיוק אותו הדבר עכשיו...''


מופע אוהל תשס''ז


מאחורי הקלעים


בדרך לבמה


מתעניין בהפקה


מאושרים אחרי מופע מוצלח...


לומדים...


...ומשתפים פעולה


עם שלמה שמחה ופריד


שלמה שמחה, אוהד ואברהם פריד


בשיר סיום מקפיץ


עם הרב מצגר - אמש


 

  תגיות: אברהם פריד - אוהד מושקוביץ - אוהל - הופעה - יובל סטופל - יוסי גרין - ירושלים - ישי לפידות - מונה רוזנבלום - משה לאופר

53% אהבו
 
הסתר כל התגובות  

1. אוהד
זמר חדש מלא גהבה
אודי | י' אדר ה'תשס"ז
2. אוהד ענק!!כל הכבוד !!!!
אוהד ענק!!כל הכבוד !!!!
אוהד ענק!!כל הכבוד !!!! | י' אדר ה'תשס"ז
3. בתור אישה לא דתייה
קיבלתי במייל לינק לכתבה הזו לאחר שאתמול הייתי עם חברה באירוע של דתיים בהדר דימול בר"ג ופשוט נדהמתי מהיכולות של הזמר הזה,אני חושבת ש12000 זה עדיין כלום והוא יגיע עוד הרבה יותר רחוק .
לאירוןעים המשפחתיים שלנו הוא בטוח יוזמן למרות שאנחנו לא דתיים,
כל הכבוד ראיון מדהים.
יערה  | י' אדר ה'תשס"ז
4. USA
That's not Adam Melzer
Avram, NY | י' אדר ה'תשס"ז
5. איזו עדינות ישבתי לידו בטיסה לניו יורק
וזה לא יאומן איזו אדיבות ונחמדות יש באיש הזה,כ"כ סימפתי לא כמו כל הזמרים שחושבים את עצמם...
ללא שם | י"א אדר ה'תשס"ז
6. מי שקנה את הדיסק שלו חייב להקשיב לשיר מס' 8
שיר מאוד יפה של פינקי וועבר אני חושב
ממש כמו רחם
איצ'י, יוהנסברורג | י"א אדר ה'תשס"ז
7. ל8
תשמע את גרטנר החדש הוא אוכל אותו חזק אין מה להשוות גם גרין נתן שירים הרבה יותר יפים לגרטנר!!!
גרטנר תצליח...
יויו | י"א אדר ה'תשס"ז
9. מה קרה לכם שם למעלה?!
אחד הדיסקים המקסימים ביותר ששמעתי (ושמעתי הרבה...)!
נעם | י"ט אדר ה'תשס"ז
10. אם משהו קורא כתבה זו בשנת 2012 נא לתת תגובות.
(אם כן אתם הזויים...כמונו.)
כנסו | י"ז סיון ה'תשע"ב
11. שנת 2012
בקשו לתת תגובה אז אתן... בעיקרון מה שיש לי לומר על הזמר הזה שהוא כוכב עם יכולות בלתי נגמרות בקיצור הזמר הכי הכי שאותו אני הכי הרבה שומעת !!!
אנונימית בעקרון קוראים לי מור | ד' תשרי ה'תשע"ג
12. כולכם מדברים שטויות
אני שומעת הרבה מוזיקה וואני יכולה להגיד לכם שכולכם מדברים שטויות נכון שלאוהד יש טונים ושלוימי גרטנר שר מדהים אבל בשורה התחתונה אין על פ-ר-י-ד!!!!!!!! נ.ב. אני קראתי את הכתבה הזו איך שהתפרסמה אבל החלטתי להגיב עכשיו בגלל השטויות שכתבתם לגבי הכתבה
יפיפית על | כ"ח כסלו ה'תשע"ג

 
'אנה אלך' – נפתלי קמפה מפתיע עם אלבום חדש!
כשנה לאחר שכבש בסערה את עולם המוזיקה היהודית עם אלבום בכורה מופתי שזכה להצלחה חסרת תקדים, מוציא הזמר והיוצר נפתלי קמפה אלבום חדש ומיוחד בשם 'אנה אלך'
פריד וריבו בהופעת הספר תורה המהודר ביותר בעולם
תחת הכותרת "התורה היא של כולם" התקיים טקס הכנסת ספר התורה שלמעלה מ-150 אלף יהודים נטלו חלק בכתיבתו, בתחושת התרגשות של מצווה התכנסו כאלף איש לחגוג בשמחת התורה
שמחה פרידמן ואלי קליין בשיתוף פעולה ראשון
שמחה פרידמן משיק היום סינגל חדש, שביעי במספר, מתוך אלבום הבכורה שלו, המתקרב ובא. שם הסינגל הינו ''עוד יבוא היום'', והוא עוסק לא רק בציפיה לביאת המשיח, אלא גם מעביר מסר
''טראמפ'לה'' – האם זה הלהיט שיעצור את ההדחה של נשיא ארה''ב?
זה לא עוד גימיק אלא שיר מדליק במיוחד שכולו מוסר השכל מנשיא המעצמה הגדולה בעולם – אמריקה. בנצי טאבאק, כוכב זמר חסידי משחרר סינגל המוקדש לדונאלד ג'יי טראמפ, בו הוא רואה סמל ודוגמא למי שמתגבר על כל מכשול.
יונתן שינפלד בסינגל חדש 'מכוון גבוה'
הזמר והיוצר יונתן שינפלד בסינגל חדש בשם 'מכוון גבוה' שכתב והלחין בעצמו, להפקה המוזיקלית הצטרף גם דורון אלימלך. האזינו
קובי ברומר בסינגל חדש - 'נטיעות'
ימים ספורים לפני ט"ו בשבט מוציא הזמר קובי ברומר סינגל חדש בשם 'נטיעות'. את השיר הלחין קובי עצמו, על העיבוד אחראי אהרל'ה נחשוני שהעניק לשיר מעטפת מוזיקלית מקורית ומסקרנת, בהפקתו של דוד פדידה.
שלום ברנהולץ כפי שעוד לא הכרתם: ''אתה קרוב''!
לאחר ההצלחה הגדולה שנחל הסינגל המקורי הראשון ''הזמן של השמחה'' שיצא רק לפני תקופה קצרה וזכה להשמעות רבות בתחנות הרדיו, עושה ברנהולץ צעד נוסף בקריירה המוזיקלית