דואר אדום | קליק אחד ושלאגר אתר הבית
1.25.2020 | יום מוצאי שבת כ"ח טבת ה'תש"פ | ב"ה
 
- אלי הרצליך בעבודות על אלבומו השני עם יואלי דיקמן משה לאופר ואלי קליין ואיצי ברי

- יוסי גרין מסיים בימים אלה פרוייקטים שונים עם ׳שלמה שמחה׳ ומקהלת ׳יידיש נחת׳

- הפרוייקט הגדול של שלאגר יוצא לחנויות בארה״ב ובארץ ע״י חברת ניגון מוצאי תשעה באב.

- האלבום הישראלי של אברהם פריד ״כמה טוב שנפגשנו״ בחנויות מוצאי תשעה באב

- מיילך קאהן מוציא מיד לאחר תשעה באב את אלבומו הבכורה ׳יעדער איינער׳

- מוטי שטיינמץ בשלבי מיקסים סופים לאלבום הביכורים שלו. על העיבודים חתומים משה לאופר ויואלי דיקמן - תאריך השקה: נדחה לר״ח שבט

- יוני שלמה מסיים בימים אלה הקלטות לאלבומו החדש - פרטים בהמשך

- גדול המלחינים יוסי גרין התחיל לעבוד על ״התו העשירי״. פרטים יבואו

- הזמר צודיק גרינוואלד עובד במרץ על אלבומו השני, איתו ישיק קליפ וידאו מושקע. על ההפקה יוסי גרין


ראשי | חדשות | מוזיקה
החגיגות במירון, על הכוונת הרבנית? בפינה השמאלית נשים.

שמחת בית השואבה תאסר בהוראת הרבנים ?!

מה עם הכניסה לכותל ברחבה? מה עם התחנה המרכזית? ומה עם כל רחובות בני ברק (רבי עקיבא)? ומה עם הכניסות שלפני אולמות החתונה? ומה עם השפע שוק/ים? את כל אלו שאלה הגולשת דליה, וגם תגובה של מבטלי המופע של שנקר. נטע סלע מ-Ynet

י"ח מנחם-אב ה'תשס"ז | 8/2/2007

נטע סלע. YNET

את תוצאות הוראת הרבנים ניתן לראות כבר בשטח: בשבוע הבא אמור היה להתקיים מופע הצדעה לחזן בן ה-82 בן ציון שנקר באולמי "וואהל סנטר" שברמת גן. שנקר נחשב כ"אבא של המוזיקה החסידית" והראשון שהקליט אי פעם תקליט של מוזיקה חסידית. החזן המפורסם הינו חסיד מודז'יץ הנחשבת כחסידות המוסיקלית ביותר בעולם החסידי, כאשר לניגוניה מייחסים הרבי וחסידיו מעלה של קדושה. מאות מלחניו של שנקר מושמעים עד היום ברחבי העולם היהודי כולו ובחצרות החסידיות. הפעם האחרונה שבה הופיע בישראל הייתה לפני למעלה מ-20 שנה והציפייה לקראת המופע המתוכנן הייתה גדולה.

מארגן האירוע, דוד זעירא, סיפר ל-ynet כי מלכתחילה תוכננו להימכר כ-200 כרטיסים לנשים אשר ימוקמו באגף נפרד, "ואז התחילה כל המהומה סביב עניין המופעים ואנחנו אנשים שלא יוצאים נגד גדולי הדור. ראינו לקראת מה כל הסיפור הולך וראינו שטוב לא ייצא מזה. מצד שני, לא רצינו גם לפגוע בנשים עצמן והעדפנו לבטל, לספוג נזקים ולהחזיר לאנשים את הכסף". ההחלטה לבטל את המופע המתוכנן התקבלה לאחר התייעצות עם האדמו"ר ממודז'יץ, הרב חיים שאול טאוב ועם שנקר עצמו.

 

גם הרב עמאר נגד "מופעי ההוללות"

הסנקציות שהוטלו על קיום מופעים המיועדים לקהל מעורב אף קיבלו חיזוק מצד הממסד הרבני. הרב הראשי לישראל, הרב שלמה עמאר, אף הוא הצטרף לקריאתם של הרבנים מאמש ואמר כי "בתקופה הזאת נערכים ערבי שירה רבים מכל הסוגים השונים. למרות שבערבים אלו ישנה מחיצה וישיבה נפרדת, הפרוץ מרובה על העומד. משום שבערב שכזה עלולים לבוא לידי הוללות בנקל, אם לא בתוך האולם מחוצה לו, ועלולים חלילה לבוא לידי עירבוביה. לכן ערבי שירה, אפילו כשהם נפרדים, הם אסורים בהחלט".

הרב עמאר בדבריו אף נסמך על פטרונו הרוחני, הרב עובדיה יוסף ואמר כי הוא מעודד ערבי שירה אך בתנאי שיהיו על טהרת הקודש, אירועים נפרדים לגברים ואירועים נפרדים לנשים".

בעיתון "יתד נאמן" אף שיגרו איום מרומז לאלו אשר בכל זאת מתכננים להגיע ולהשתתף במופעים האסורים, כאשר במידה ולא יסורו להוראות הרבנים, יכול הדבר לעלות להם במחיר מקום לימודיהם. "במידה וחלילה לא יבטלו פורצי גדר את תוכניותיהם, כי אז על הציבור בכללותו להתלכד סביב פסק ההלכה שחתמו מרנן ורבנן גדולי שיראל, מנהלי מוסדות חינוך, ראשי ישיבות ומנהלי סמינרים, יעשו הכל כדי להבהיר לתלמידיהם שאין מקומם, חלילה, ב'ערבי שירה' ומי שימצא מקומו שם לא יוכל למצוא עצמו במוסדות החינוך המחנכים לציות מוחלט לקול דברי החכמים", נכתב.    

הרשת סוערת 

הידיעה על ביטול המופע גררה תגובות רבות ברחוב החרדי. על הפער בין הוראות הרבנים לבין תחושות הציבור ניתן לעמוד בהצצה באתרי האינטרנט המיועדים לציבור הגולשים החרדי.

באתר "שלאגר", אתר העוסק בדיווחי מוסיקה המיועדים לקהל החרדי דווח לראשונה על ביטול המופע. הגולש "שפוי" הביע תרעומת: "החכמה היא להתיר ולא רק לאסור ולאסור ולאסור...". גם באתר הפורומים "הייד פארק" פורסמה ידיעה בנושא בפורום "בחדרי חרדים". שלמה הצר על "שנקר האומלל- קורבן הפנאטיות" ותהה אם זה מה שמגיע לו בערוב ימיו. גולש אחר הצדיע בברכת "כל הכבוד לעסקנים היורדים לחיינו" ואילו דליה תהתה: "מה עם הכניסה לכותל ברחבה? מה עם התחנה המרכזית? ומה עם כל רחובות בני ברק,ובעיקר רחוב רבי עקיבא?ומה עם כל הכניסות שלפני האולמות לחתונות?ומה עם כל השפע שוק/ים? גם בכניסה לבית המקדש לא הייתה הפרדה".

הרקע: המופע בטדי

הפרשה כולה התעוררה בעקבות המופע "לחיים בירושלים" אשר אמור להתקיים הערב באצטדיון טדי בירושלים, בהשתתפות כוכבי המגזר שוואקי ופריד.

לדבריו של מפיק האירוע, צ'יקו (משה) בן מנשה, על אף הדרמה הגדולה, מכירת הכרטיסים נמשכת ולדבריו, נמכרו כבר מעל ל- 12 אלף כרטיסים עד לשעות הבוקר והצפייה הערב היא לקהל גדול שיתחיל לנהור לאצטדיון עם פתיחת הקופות בשעה אחת בצהריים. הוא אינו מתרגש מהמהומה סביב פסק ההלכה שהרבנים הוציאו אמש.

לדבריו, "אין שום בעיה להגיע למופע. לנו יש את גדולי ישראל שמגבים את המופע ולצערי", הוא אומר, "יש עסקנים ש... אני לא רוצה להגיד מפעילים טרור... אבל מפעילים לחצים שלא רחוקים מכך". את שמותיהם של הרבנים המגבים את המופע לא מוכן בן מנשה להסגיר, זאת מכיוון שהוא מכבד את בקשתם שלא יפרסמו את שמותיהם, אבל מדובר ברבנים גדולים שאפשר בהחלט לשמוך עליהם", הוא אומר.

 

  תגיות: ירושלים

24% אהבו
 
הסתר כל התגובות  

1. אל תנסו אפילו להשוות סתם מופע לשמחת בית השואבה!
ואכן גם שמחות בית השואבה אשר יופיעו בהם זמרים פרחחים ייצאו הרבנים והציבור כנגדן.

הגיע הזמן לעשות סדר בפרחיייאדה הזאת!
נתי | י"ח מנחם-אב ה'תשס"ז
2. באמת מעניין אותי
מי הרבנים האלה שהתירו את המופע(אולי הרבנים של "המזרחי", בציבור הזה לצערי ואני מכיר אותו מקרוב וכל אחד יודע את זה כל העניין של אביזרייהו דגילוי עריות לא מוכר להם בכלל בלי להכליל את כל הציבור חס וחלילה אבל חלק גדול ממנו), לענין דעתי האישית, אע"פ שגם אני לא מבין לגמרי את כל מה שהלך מסביב להופעה הזו מי אנחנו שנפתח את פינו נגד גדולי הדור ולא נשמע להם ונעשה מה שבא לנו, אנחנו חרדים או שכל הלבוש השחור הוא רק תחפושת של פורים ולמה אתם מביאים כתבות מאתרים של אנשים חלולי שכל ויהדות, למי איכפת מהדעות שלהם
אנחנו חרדים ונהיה חרדים לדבר ה' ולדבר שליחיו שהם הרבנים-נקודה.
מיכאל | י"ט מנחם-אב ה'תשס"ז
3. עוד דבר אחד קטן
לא יודע מה יעקב שוואקי חושב על כל מה שהלך מסביב למופע הזה אבל כן שמעתי את התגובה של אברהם פריד באחד האתרים(כרגע אני לא זוכר איזה, אולי אני אביא את הכתובת של האתר בתגובה הבאה) והבנתי וסך הכל זה היה די ברור כמה כואב לו על כל מה שהולך והוא מצידו היה מוותר על המופע הזה אבל בחוזה סיכמו איתו שאם מכל סיבה שהיא הוא לא יגיע למופע הוא יצטרך לשלם קנס גבוה וממש לא נוח לו מכל הסיפור הזה, אני מניח שגם שוואקי והאחרים מרגישים אותו דבר ואותם לפחות קשה לי להאשים ואני לא רוצה להאשים
הבעיה היא לאם הם אלא כל מיני שועלים קטנים ויש יותר מדי כאלה
מיכאל | י"ט מנחם-אב ה'תשס"ז
4. זו כתובת האתר לגבי דעתו של פריד
http://dos-music.blogspot.com/
מיכאל | י"ט מנחם-אב ה'תשס"ז
5. נימאס
נמאס רק לאסור ולאסור
אלי | י"ט מנחם-אב ה'תשס"ז
6. העליה לציונו הק' של הבעלזער מעורבת
עכשיו אני חוזרת מציונו הק' של ר' אהרן מבעלז זצוק"ל,כל העלי' עד סמוך לציון מעורבת,רק בסמוך לציון יש פיצול,
כמו ברשב"י כמו בכותל ,כמו כמו,

דליה | כ' מנחם-אב ה'תשס"ז
7. הם כבר אוסרים
את שמחות בית השואבה כל שנה יש מודעות נגד חב"ד בי-ם וכו' זה התחיל באוטובוסים המשיך בניידים עכשיו במחשבים הביתיים והההופעות זה ממשיך בהכשרים על חנויות הבגדים והסוף............. היום בYNET מאות עצורים במופע רוק ב...איראן. הרעלות בדרך פאות אסור טיולים אסור לדבר על הומואים ולסביות כולל ילדים קטנים מותר מצווה חייבים זה לא אביזרייהו זה מלחמת מצווה די לצביעות !!!!!
יהודי | כ"א מנחם-אב ה'תשס"ז
8. ל-7
זה שיצאו נגד חב"ד ועוד כל מיני, זה ידוע, מה שלא ברור לי למה מעוללללםםםםםם לא יצאו נגד הקפות שניות של אגודת ישראל בכיכר השבת?

אה?

למישהו יש הסבר?????

כל ירושלמי ממוצע יודע בדיוק איך נראית גאולה בשעות של הקפות שניות -

ואיפה האיסור איפה???

להעביר לעסקנים....
ירושלים | כ"א מנחם-אב ה'תשס"ז

 
מב״ד ופריד עשו היסטוריה בפריז • גלריה
באולם המפואר של קזינו דע פאריז הגיעו ביום רביעי שעבר למעלה מ1500 אנשים במופע אדיר מיוחד במינו בעיר האורות – פאריז, פעם הראשונה בעיר זו התאספו תחת קורת גג אחד שני גדולי הזמר החסידים: אברהם פריד ומרדכי בן דוד.
דוד שפירא חדש: "זה הבית שלי"‎
הזמר דוד שפירא שפרץ בסערה לתודעת המוזיקה היהודית עם סינגל הבכורה לך על זה - הפך ללהיט ויראלי עם למעלה מחצי מיליון צפיות ביו טיוב. הזמיר הצעיר, בוגר מקהלת הילדים פרחי מיאמי ואח של מרדכי
משפחת רזאל מסיימת את הש''ס ומקליטה שיר
הרעיון לביצוע השיר החל בכלל כצלצול תחילת הלימודים ב'חיידר' של הבן שנמצא ממש מול הבית של יונתן רזאל. ''כל פעם אני שומע את השיר הזה, עד שזה הפך ממש לחלק מזמירות השבת שלנו...
יונתן שינפלד וקובי ברומר בדואט חדש
בעיצומם של ימי החנוכה מוציא יונתן שינפלד סינגל חדש פרי עטו בשם 'שומר עלינו' בהפקתו של דוד פדידה, כשהוא מצרף אליו לביצוע את פצצת האנרגיה קובי ברומר. התוצאה: להיט תוסס
רבבות ציינו את חג הגאולה ב'צמאה' בבנייני האומה
במופע צמאה המרכזי אמש, שהתקיים לגברים השתתפו האמנים חנן בן ארי, יהונתן רזאל, אברהם פריד ונאור כרמי והלהקה ששילהבו את אלפי המשתתפים לגבהים עליונים
נתן גושן ושלי רנד הצדיעו לחב''ד
בתחילת בשבוע נערך ערב מיוחד לבית חב''ד חדרה בגן האירועים אלכסנדר הצמוד לחדרה. שם הערב נקרא המאירים והשתתפו בו מאות מקורבים וידידי בית חב''ד.