דואר אדום | קליק אחד ושלאגר אתר הבית
10.22.2019 | יום שלישי כ"ג תשרי ה'תש"פ | ב"ה
 
- אלי הרצליך בעבודות על אלבומו השני עם יואלי דיקמן משה לאופר ואלי קליין ואיצי ברי

- יוסי גרין מסיים בימים אלה פרוייקטים שונים עם ׳שלמה שמחה׳ ומקהלת ׳יידיש נחת׳

- הפרוייקט הגדול של שלאגר יוצא לחנויות בארה״ב ובארץ ע״י חברת ניגון מוצאי תשעה באב.

- האלבום הישראלי של אברהם פריד ״כמה טוב שנפגשנו״ בחנויות מוצאי תשעה באב

- מיילך קאהן מוציא מיד לאחר תשעה באב את אלבומו הבכורה ׳יעדער איינער׳

- מוטי שטיינמץ בשלבי מיקסים סופים לאלבום הביכורים שלו. על העיבודים חתומים משה לאופר ויואלי דיקמן - תאריך השקה: נדחה לר״ח שבט

- יוני שלמה מסיים בימים אלה הקלטות לאלבומו החדש - פרטים בהמשך

- גדול המלחינים יוסי גרין התחיל לעבוד על ״התו העשירי״. פרטים יבואו

- הזמר צודיק גרינוואלד עובד במרץ על אלבומו השני, איתו ישיק קליפ וידאו מושקע. על ההפקה יוסי גרין


ראשי | חדשות | מוזיקה
צילום: ג'רד מילגרים

איך עושים רגאיי קולני תוך כדי תפילה ?

כוכב הרגיי מתיתיהו חובש כעת את כובע החסידות החדשה, לא ברור מה גרם לשינוי, אבל מסתבר שמתיתיהו הציץ ונפגע. הוא ביקר בבית הכנסת של קרלין במאה שערים ואז החליט שנפל דבר. הוא שמע את הצעקות בתפילה, וקלט שוואלה ככה עושים רגאיי אמיתי וגם דופקים תפילה קדושה .

כ"ד כסלו ה'תשס"ח | 12/4/2007

כוכב הרגיי מתיתיהו חובש כעת את כובע החסידות החדשה, לא ברור מה גרם לשינוי, אבל מסתבר שמתיתיהו הציץ ונפגע. הוא ביקר בבית הכנסת של קרלין במאה שערים לא מזמן ואז החליט שנפל דבר. הוא שמע את הצעקות בתפילה, וקלט שוואלה ככה עושים רגאיי אמיתי וגם דופקים תפילה קדושה .

המרחק בין שכונת קראון הייטס לגרינפוינט, שתי שכונות בברוקלין, אינו רב. אבל ניתן לומר ששדירות האספלט המחברות ביניהם, מהוות גשר לעולמות שונים לגמרי.

מתתיהו מילר, הידוע למעריציו בשמו הפרטי מתיתיהו, ולחבריו הקרובים בכינוי מתיס, עושה את הדרך הזו כמעט בכל יום. הוא רוכב על אופניו מדירתו בקראון הייטס, מקום מושבם של חסידי חב"ד, אותה הוא חולק עם אשתו ושני ילדיו הצעירים, לעליית הגג הקטנה ששכר באיזור התעשיה הישן, שם הוא יכול לשבת בשלווה, להכין ולכתוב את האלבום הבא שלו.

הוא מנהל אורח חיים חרדי לגמרי, בד בבד עם היותו כוכב רגיי בינלאומי.

בראיון מקיף ראשון שהעניק מאז הודיע כי הוא עוזב חסידות חב"ד, אומר מתתיהו ל'ג'ואיש וויק' היוצא לאור בניו יורק: "אני חי בקראוון הייטס, אבל אני מתפלל בבית הכנסת של קרלין בבורו פארק", כאשר הוא מתעורר מספיק מוקדם כדי להגיע בזמן למניין. "אישתי עדיין חסידת חב"ד, אוהבת את הקהילה, וזו הסיבה שאנחנו עדיין גרים בקראון הייטס".

מתיתיהו נכנס לתודעת הקהל לראשונה, עם צאת אלבומו הראשון בשנת 2004. האלבומים הראשונים של מתיתיהו נוצרו בהשפעת היותו מקושר לחסידות חב"ד, ושולבו בהם מוטיבים מבית חסידות חב"ד והרבי מליובאוויטש.

בסוכות האחרון, מתיתיהו שהה בירושלים, והופיע בהופעה לא מתוכננת במועדון בירושלים. אחר כך, בראיון לעיתון 'הארץ' אמר: "יותר אינני משתייך לחב"ד".

"אני דתי רק שמונה שנים, ואני רוצה לחקור את היהדות", הוא מסביר כעת ל'ג'ואיש וויק'. "זה דבר רגיל. זה נראה דבר גדול, אבל זה כל כך פשוט", אומר מתיתהו. "תמיד הייתי אדם פתוח, אינני מפחד משינויים, זו גם הסיבה שאכן חזרתי בתשובה ונעשיתי דתי".

הקשר הראשון של מתיתיהו לדת לחרדים ולחסידות, התחיל כשחזר לניו יורק כסטודנט לאמנות.

הוא התחיל להתפלל, לבש את הטלית הישנה של סבא שלו, לבד על בניין הקולג', עמד וצעק את תפילותיו לאלוקים, ובתקופה זו התקרב לקבוצה חסידית קטנה מירושלים.

בהמשך פגש בשליח חב"ד, והתקרב לחסידות חב"ד, ואף למד בישיבת חב"ד במשך תקופה.

את ישיבת חב"ד עזב בסתיו 2004. הוא פגש תרפיסט חרדי, והם למדו יחד את תורת החסידות. אחר כך התחילו ללמוד את תורת החסידות של ברסלב.

לאחרונה נתגלתה לו גישה שונה לחלוטין לדרך התפילה של החסידים, ולזה הוא התחבר. בביקורו בישראל, הוא ביקר בבית הכנסת של פינסק קרלין במאה שערים, שם תפילת שחרית נמשכת 90 דקות, לעומת תפילה בחצי שעה לה היה רגיל. בבית הכנסת זה, המתפללים מתפללים בקול רם וזועקים בתפילתם, במשך כל התפילה.

מתיתיהו אומר, שהוא מרגיש ש"דרך זו של קרלין מתאימה לי יותר. הדרך של חסידות חב"ד התאימה לי במשך ארבע שנים, אבל כעת אני מרגיש שאני צריך דרך שונה ופחות שיגרתית.

"לא שדרך חסידות חב"ד נחותה", הוא אומר. "אבל אני מתחיל בדרך חדשה שמתאימה לי יותר".

נחום דיקר, בחדרי חרדים

 

  תגיות: הופעה - הרבי מליובאוויטש - ירושלים

44% אהבו
 
הסתר כל התגובות  

1. פוסח על כל הסעיפים
מתיסהו היה חב"ד עכשיו קרלין מה החסידות הבאה שתהיה בתור נדבורנא גור בעלז סטמאר
ללא שם | כ"ד כסלו ה'תשס"ח
2. haben adam lo normali ze lo chidush...
mi amar shematisyahu normali bichlal meturaf sheshar bishvil goyim bamekomot haachi meluchlachim baolam aval hu tzarich 90 dakot lehitpalel ani mekave sheze maspik laasot tshuva al kol ma shehu asa baerev lifney...
Sam | כ"ד כסלו ה'תשס"ח
3. ל1 זכותו מה זה מפריע לך כל אחד עושה מה שבראש שלו
אין על מתיסיהו!!!!!!!!!!!!!
מור | כ"ד כסלו ה'תשס"ח
4. sheker
ani mitpalel sham yoter mshloshim shana umeolam lo raiti oto
GABI | כ"ד כסלו ה'תשס"ח
5. le3
ze mafria shemedabrim al chabbad ken haben diber ra al chabbad batelevisia beAustralia rak kedey lehtzdik habaayot hapsichologiyot shelo sheylech lazazel ulay bekarlin hu ymtza delet lazazel...
Sam | כ"ה כסלו ה'תשס"ח
6. טוב שכך
כשקרא לעצמו חבדניק התביישתי בו כי לא זו דרכנו
אבל תכל'ס הבחור מראה ליהודים שאינם שומרי תורה ומצוות עדיין שאפשר להצליח במקומות שהם לצערנו עדיין מחשיבים ולהיות קשור ליהדות

ובזה אני גאה להיות חבדניק
אפילו אלו שנפלטו מאתנו כי חבד תובעת יותר לימוד התורה ויותר הידור במצוות
עדיין הם מפיצים יהדות

חבדניק | כ"ו כסלו ה'תשס"ח
7. "lushoin huru duvor noiru"
le2 hanichbad gam ani makave ki ata mitpalel at tfilatcha bemeshech tishim dakot lekol hapachot shetochal lechaper al ha-lushen hure sheze ata amarta......

uvichlal ma haheksher "haben adam meurar benafsho" mikeivan shehu rotze lehishtayech lechasiddus mesoyemet?.....harei rabim vetovim asu zot lefanav.......mikol makom ..."at tudin chaveirchu ad shetagia limkoymoy"....
Hatzule | כ"ט כסלו ה'תשס"ח
8. פשייייייי כל הכבוד
כל הכבוד מתיסיהו הזה נותן חזק בראש
מעריץ | ג' טבת ה'תשס"ח

 
דייויד טויב -"נשמתי"
הזמר והיוצר דייויד טויב מגיע לימים הנוראים עם סינגל שני בדרך לאלבום הראשון. טויב, שהוכיח את כישרונו ויכולותיו המוזיקליות בסינגל הבכורה "לקום", אינו נח לרגע ובין עיסוקו כמלחין
ישי ריבו: אלבום רביעי מיוחד ומסקרן באווירת אלול
בתום שנה מצוינת של הישגים מוזיקליים מאז יציאת האלבום ''שטח אפור'', אלבום שאף זכה למעמד של פלטינה והמופע המרגש מכל בקיסריה, ואחרי דואט שכמוהו עוד לא היה, עם ''נפשי'' שחולל מהפכה
פרויקט הבכורה של יוס'ל לייפער: מסלסלים
יוסל לייפער, אחד השמות החמים בתעשיית המוזיקה של השנים האחרונות, החל את דרכו בעבר הלא רחוק במקהלת מלכות של פנחס ביכלר כזמר מן המניין. ואולם, יכולותיו הווקאליות
זאבי פריד מגיש: קליפ הכנה לימים הרחמים והסליחות‎
זאבי פריד מגיש: ״ואני תפילתי״ קליפ חדש והכנה לימי הרחמים והסליחות עם בעל המנגן ר׳ מרדכי גוטליב והחברים. - לחן: ר׳ שלמה קרליבך.
מחאה מוזיקלית: 3,000 איש בבניני האומה במופע נגד הכפייה החילונית
3000 איש השתתפו אתמול בקומזינג המחאה הגדול במסגרת התוכנית מוצ"ש חסידי חי עם מנחם טוקר עקב ביטול הקומזיץ בחיפה בהוראת בית המשפט, הם באו לומר בקול גדול כי "את המנגינה הזאת אי אפשר להשתיק"