דואר אדום | קליק אחד ושלאגר אתר הבית
1.19.2020 | יום ראשון כ"ב טבת ה'תש"פ | ב"ה
 
- אלי הרצליך בעבודות על אלבומו השני עם יואלי דיקמן משה לאופר ואלי קליין ואיצי ברי

- יוסי גרין מסיים בימים אלה פרוייקטים שונים עם ׳שלמה שמחה׳ ומקהלת ׳יידיש נחת׳

- הפרוייקט הגדול של שלאגר יוצא לחנויות בארה״ב ובארץ ע״י חברת ניגון מוצאי תשעה באב.

- האלבום הישראלי של אברהם פריד ״כמה טוב שנפגשנו״ בחנויות מוצאי תשעה באב

- מיילך קאהן מוציא מיד לאחר תשעה באב את אלבומו הבכורה ׳יעדער איינער׳

- מוטי שטיינמץ בשלבי מיקסים סופים לאלבום הביכורים שלו. על העיבודים חתומים משה לאופר ויואלי דיקמן - תאריך השקה: נדחה לר״ח שבט

- יוני שלמה מסיים בימים אלה הקלטות לאלבומו החדש - פרטים בהמשך

- גדול המלחינים יוסי גרין התחיל לעבוד על ״התו העשירי״. פרטים יבואו

- הזמר צודיק גרינוואלד עובד במרץ על אלבומו השני, איתו ישיק קליפ וידאו מושקע. על ההפקה יוסי גרין


ראשי | חדשות | מוזיקה
ליפא שמלצר ומנחם טוקר בבלומפילד - צילום: ישראל ברדוגו, שלאגר

מנחם טוקר במכתב אישי לשמלצער

מיד אחרי שליפא שמלצער ביטל את סבב הופעותיו בלונדון ובניו-יורק, התיישב מנחם טוקר לכתוב לשמלצער מכתב ארוך בנימה אישית שכל כולו סובב את השפעתו של ליפא על הרבנים והעסקונה מהיום. אנחנו לא הכי מסכימים עם הגישה לעסקנים, אבל בואו לקרוא

כ"ב אדר א ה'תשס"ח | 2/28/2008

מיד אחרי שליפא שמלצער ביטל את סבב הופעותיו בלונדון וניו-יורק, התיישב מנחם טוקר לכתוב לשמעלצר מכתב ארוך בנימה אישית שכל כולו סובב את השפעתו של ליפא על הרבנים והעסקונה מהיום. אנחנו לא הכי מסכימים עם הגישה לעסקנים, אבל בואו לקרוא את המכתב במלואו
מנחם טוקר | שלאגר

ליפא הצדיק,
מקווה שנרגעת קצת מהעומס... בטוח ששיגעו אותך... תן גם לי... קצת.

את הפרסום שקיבלת בעקבות פרישתך מהמופע, אי אפשר למדוד בכסף - הרבה יותר ירוקים ממה ששייע היה נותן לך בעבור הופעתך.
מנכ"ל קוקה קולה, היה מוכן לשתות 'פפסי' חודש שלם בכדי לקבל יחסי ציבור כשרים שכאלה.

אבל זה רק הבונוס המגיע לך.
ליפא, כל הכבוד ואני מתכוון על הפרישה.

יומיים לפני האירוע בטדי (השם טדי קולק אוזכר בעקבות ההופעה ההיא, הרבה יותר פעמים מאזכור שמו בחייו) התקשר אלי אחד העסקנים המתנגדים וביקש כי לא אנחה את המופע. כרגיל, הלכתי למורי ורבי ושאלתי למוצא פיו הק'.

"אתה הבורג הכי קטן במופע" הפתיע אותי הרב והוסיף: "אף אחד לא יבטל את הגעתו למופע אם המנחה יפרוש"... עוד בטרם הספיקותי להיעלב מהאבחנה - אמר לי הרב שליט"א: "הרי יהיה זה אובדן פרנסה מאחר שאתה מחויב בחוזה למפיק הערב (לא אלעה אתכם בתלות החוזית המסובכת דאז...) - בפעם הבאה תיזכר לשאול שאלה לפני שאתה מתחייב" סנט בי הרב ואישר לי את השתתפותי במופע. לשמחתי.
יעידו שמים, כי אם היה מורה לי אחרת... הייתי מבטל את הנחייתי ומיידית.

(ה-'שוס' הגדול מבחינתי היה כשהעסקן המפורסם ביותר בירושלים התקשר אלי מיד אחרי ההופעה ושניות לאחר שהתעלפתי כשראיתי את מספרו על הצג... שמעתי אותו בקול צהלוללים מבשר לי כי הלך לאותו רב כדי לבדוק את דבריי ומצא כמובן שהם נכונים "כל הכבוד, אך מהיום יש לי כתובת באם טוקר יגרום לבעיות", הוסיף האיש.)

ליפא,
לא זכיתי להכיר את גדולי התורה בארה"ב, אני לא בקי ברזי העסקונה בארה"ב, ואני גם לא יודע אם האדמו"ר מסקווער (הרב שלך) אישר לך מלכתחילה השתתפות במופעי זמר.
אך אם כן, מדוע ביטלת? ואם לא אישר, מדוע הסכמת? מי הם רבניך? האם ביטלת רק אחרי שהגיעו איומים להוציא את ילדיך מהחיידרים? ואם כן, האם זוהי אמונת חכמים? אולי אמונה גדולה יותר?
שמעתי שהקרינו בפני כמה מהרבנים קליפים 'שובבים' שלך ולכן אסרו. האם תחדל מלשיר בצורה כזאת? האם לא ציפית שיאסרו הופעה נפרדת לראשונה בהיסטוריה לאור הפרסום האגרסיבי? מתי נודע לשייע (המפיק) אודות ביטול המופע? מה עם ה-4000 שרצו כל הדרך לקנות כרטיסים? ואולי באמת נודע לך על האיסור בבוקר בו ביטלת את ההשתתפות.
מה קרה שם במעמקי המוח הגדול שלך. רק אתה יודע.

וכל זה -למרות השאלות- אינו חשוב

החלטת ללכת עם הרבנים והתוצאה הישירה היא קידוש שם שמים.
אנחנו אפסים מאופסים ליד הרבנים.

הרבנים (בארצות הברית) שמעו את הצדדים של האומנים והכריעו כנגד המופע.
הקשבת להם. אתה ענק. נקודה. את השכר על הפרישה תקבל ובגדול.

ליפא,
אמרו לי שעכשיו תוציא שיר "מצווה לשמוע בקול הרבנים"... אני בטוח שהוא יהיה להיט כמעט כמו השיר 'דייאט', 'חלום', 'גם זו' ועוד.

מה שבטוח הוא שאת השיר הזה לא תבצע יותר על במה.
כי חסל סדר ההופעות הנפרדות בציבור החרדי.
מהיום, יהיו רק 2 סוגי מופעים. ישיבה מעורבת לקהל הדתי-לאומי ומופעי 'גברים בלבד' לציבור החרדי.

אתה הרי יודע, שהאיש שחתום על הפטנט של מופעים נפרדים, אשר הפסיד מיליוני דולרים בשל סירובו להופיע במעורב, הוא אותו אחד שביטל את השתתפותו במופע הקיץ האחרון (הנפרד) עם פרחי מיאמי... הלא הוא מרדכי בן דוד.
הגרון שהתיר (מופעים בהפרדה) הוא הגרון שאסר. בעקבות הביטול שלו מהמופע ההוא, נפלו המחיצות. לתמיד.

ובדיוק כאן, אתה צריך לפעול ליפא.
מאז האירועים בקיץ האחרון, ניסו כמה מפיקים לקיים ערבי שירה לגברים בלבד. הצליח?לא... הוכשר? NO
למה?

אתה יודע מדוע עדיין לא התקיימה הופעה ראויה אחת לגברים בלבד?... כי אלו היו הלבטים של העסקנים:
מי הרב של שוואקי? האם הזקן שלו הוא אמיתי או לשם הכשרת השטח? האם מותר יהיה לקיים מופע בבין הזמנים 'אלס' ביטול תורה? האם אפשר לנקות את בנייני האומה לפסח כדי שיוכלו להופיע (אמיתי)? האם יסכימו האומנים להופיע רק עם שירים שקטים (עסקנים מלחינים, גילינו הא?) האם הלפגוט ופריד כשרים לגברים בלבד? האם אפשרי לקיים מופיע בלי גיטרות? (לצערי... שוב שאלה אמיתית שעלתה) האם והאם והאם...

ליפא. שים לב, זה מגיע. המסר.
ע"י הכוח שקיבלת - הלגיטימציה שנפלה עליך - הקונצנזוס הרבני ולהבדיל העיתונאי סביבך, אתה צריך לפעול אצל הגדוילים בכל אתר ואתר.
תדאג שייצא קול קורא אחת ולתמיד אשר יפתור את בעייתיות ערבי השירה (הבלגן התחיל כבר בשנות ה-80' זה לא סיפור טרי... פצקווילים 'צא טמא' כוונו כלפי מב"ד כבר בשנות ה-90'...).

המוסיקה היא משהו שתמיד תישאר איתנו. באיזה ענף תמצא 4500 איש שרכשו כרטיסים חודשיים לפני המופע?... הדיסקים שלך נמכרים בעשרות אלפים... ורק בשמחות ולהבדיל בעצבות... אנשים רוצים לשיר, לשמוע ולרקוד. את הענף המוסיקלי הזה אי אפשר לגדוע...

לדאבוננו, ירידת הדורות בפתח ואי אפשר לטמון את ראשינו בחול. בוא איתי לסבב קניונים ותראה שאפשר לקיים עשרות מניינים, בארה"ב ובאה"ק נושרים אלפי נערים בגלל שאין להם דרך ל'התפרק' חינוכית. ואני אפסיק עם תיאוריי כאן מעל הרשת... מהסיבה הכאובה שרוב הגולשים כאן (יאללה טוקבקיסטים) הם אנ"ש שלא צריכים לבקר בכלל באינטרנט...

מוכרחים להתיר את ההופעות. איך? את זה שיחליטו רבנים ומחנכים בהתייעצות עם כמה אומנים יראי ה'.

רק לחסד, רק לגברים, רק זמרים אשר סיימו ש"ס, רק אלו שלא מקליטים באולפנים מחללי שבת, רק אלו שאינם מופיעים בתערובת, רק אלו שאינם מדברים לשה"ר... רק ורק ורק מה אכפת לי איך...
העיקר הוא שייצא פסק דין אחד לדורות ואיש לא יעז להמרות את פיהם!!! לא הזמרים (רובם יראי שמים. אתה מכיר אותם) ולא עסקן זה או אחר שיחליט על איסור חדש לכשבא לו...

ליפא אתה מלך מעבירי המסר המוסיקלי. אתה אומן, מלחין, מבצע וגראמער...
לך תייצג בכישוריך הנ"ל את עולם המוסיקה היהודית והעבר את המסר: הקהל רוצה להאזין, האומנים רוצים לשיר, וכולם מחוייבים לכשרות המהדרין.

כי המנגינה הזאת חייבת להיפסק... אבל הנגינה חייבת להימשך!"

 

  תגיות: ברדוגו - אומן - הופעה - ירושלים - ליפא שמעלצר - מנחם טוקר

36% אהבו
 
הסתר כל התגובות  

1. למנחם טוקר
כל הכבוד לך אתה כותב את הדבר אמיתי הרבנים של היום הם לא רבנים כל אחד אחד יכול ללביש כמו הם ואומר אני רבי או רב או דיין זה הכל בשביל פוליטקה ולא משהו אחר כמו אתה אומר הדור של היום צוריך את זה לא לסתובב ברחובות לעשות שטיות כמו רואים את זה היום ורבנים חושביםחייבים להיות סגור כל היום כמו הםוכל היום ללמוד ולא לעשות שום דבר אחר לפי הם אסור לשמועה מוזיקה חסידיות וגם לא ללכת להפעות ולא להענונות to enjoy yourself רק לשבת בבית כל היום כמו הם זה עולם של שקר בשביל זה משיח לא בה בשביל יש לנו מלחמות וכו וכו.
שלמה | כ"ו אדר א ה'תשס"ח
2. מרגש עד דמעות (ל"ת)

התותח | כ"ו אדר א ה'תשס"ח
3. כשדרן אתה גדול, ככותב יותר!
אלאה כותבים, לא אלעה,
אבל בסדר בהתחשב בעובדה שאתה בוגר קול חי.
יהודה, ynelad@gmail.com | כ"ו אדר א ה'תשס"ח
4. פחחחחחח קשה לי עם זה!
מה שזה יביא זה שחרדים ילכו להופעות שלא מיועדות להם, חבל!!!!!
אבל מנחם, כל הכבוד על הבגרות וקבלת המרות (שנה הבאה הילד בחיידר?)
ללא שם | כ"ו אדר א ה'תשס"ח
5. לא הבנתי את הנקודה שלך, מנחם.
ראשית, כל הכבוד שהפכת להוגה דעות של הציבור החרדי. לפניך היה ישי לפידות, אחריך בוודאי יגיע ידידיה מאיר, ובקיצור - כיף לנו. (קח את זה ברצינות או בציניות, שניהם קצת נכונים).

לגוף הדברים - אולי כפוליטיקאי ושדרן הם נשמעים טוב, אבל במישור המעשי - חבל להיתמם.

הרי יש כאן מלחמה. מלחמה על צביון הציבור החרדי, מלחמה על עתיד הילדים של כולנו, ועוד.

גם מבלי להיכנס ל"מי צודק", האם אתה מאמין בעצמך לכל ההתפלפלות שכתבת כאן? האם באמת יש רב שיסכים "להוציא עבורכם את הערמונים מן האש" ולהחליט שיש הופעות מותרות ???

בצעירותי, לימדני אחד מגדולי רבני דורנו דבר פשוט: יש לפעמים דברים שצריכים להיעשות, חייבים להיעשות, אבל היחיד שיכול לעשות אותם הוא ה"שבע'ס גוי" (אז דובר על חשיפת השחיתויות שהתבצעה כרגיל ע"י עיתון "ערב שבת" שהפך אח"כ ל"יום השישי". הם לא נהגו כבוד כראוי ברבנים, אך הם היו חיוניים והכרחיים).

בקיצור - אנשי המוזיקה (ובעיני אתה אחד מהם, ולא מהוגי הדעות או מ"שופרי הרבנים") צריכים לעשות מה שהם יודעים לעשות טוב: מוזיקה טובה. לשמח את עם ישראל. לשמח את הבחורים, את הבנות, את הזוגות ואת המשפחות.

האמן לי - כאשר הציבור יצביע ברגלים ויביע את רצונו בהופעות - יהיו רבים מהרבנים שכל-כך ישמחו בתוך ליבם להיאנח אנחה שוברת לב כלפי חוץ, לומר "גזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה", ולראות את עם ישראל נשאר שפוי - בלי עסקנים מיותרים.

האמן לי, מנחם. שכנע את הזמרים לדאוג לכללים וגדרים. להפרדה נאותה באולמות, ולמכירה של הכי הרבה כרטיסים. את זה הם יודעים לעשות, את זה הם צריכים לעשות, ותפקיד עיצוב המוסיקה היהודית שלנו הוא על כתפיהם. לא על כתפי הרבנים.

האמן לי.
בהצלחה.
רב חרדי פשוט | כ"ו אדר א ה'תשס"ח
6. עצוב.
אני מבינה שמנחם מנסה להיות פוליטיקאי,
זו ההוכחה שבציבור החרדי הכל הולך ב"כח הזרוע"
אני מקווה שישארו זמרים ומנחים מנוטרלי פוליטיקה. (כמו האתר הזה למשל)
לו יהי..........

אפרת | כ"ו אדר א ה'תשס"ח
7. to the rabonim shlit"a
lipa, kol hakavod that you listened to the rabonim, menachem kol hakavod on your summary.

as a frum jew that had his ups and downs in religion i can tell you one thing:
jewish, chassidish, leibedig music, specially lipa, mbd and shloime gertner was the only thing that kept me strong, religious, with emuna and bituchen, with a will to live and to do mitzves.

also in our history, just 60 years ago, the yidden were sitting in the train to auschwitz and in the camps, singing to hashem, raising there voice.

music has changed, so have the people.

dear rabunim shlit"e
please think about this. for people who go to these concerts this kind of music is not pritzus - its chizuk!
tsvi, eli_o613@yahoo.de | כ"ו אדר א ה'תשס"ח
8. למנחם היקר
בהנחה שאתה קורא את הטוקבקים.

ראשית כל, שמחתי לקרוא את מכתבך. אין ספק שהוא קצת הוריד את שיווי המשקל לגבי הנושא כעת. (לפי הכותרת, הייתי בטוחה שאקרא מכתב ביקורת לליפא...)
נכון הוא שיש להישמע לדעת תורה, כל אחד ורבו. למרות שמדובר פה בנתונים לא כ"כ מדוייקים המגיעים מאינטרסנטים שונים. זכור לי שבתקופת מב"ד שהזכרת, היתה התנגדות לערבי שירה מעניין אבלות ולא גדרי צניעות. אך לצערינו הדור "השתכלל" ויש מצב חדש.
האמת היא שהנוער היום (ציבור הנושרים) אינו צריך את ערבי השירה בכדי לרצות את יצריו,לא חסרות לו אפשרויות, דור האינטרנט.
יש לתת את הדעת לטיפול בנושא במסגרת אנשי חינוך אמיתיים ולא בביטול ערבי שירה... וגם אם יש ערבי שירה, אינו דומה ערב באולם "מכורטס" במחיר נאות של גדול זמר כל שהוא (שאינו נמנה על הזמר המזרחי - וסליחה על העדתיות - אני מזרחית) לערב שירה במקום פתוח עם פריצות רבות. יש הבאים כדי להיפגש זה עם זו ויש הבאים יחד לשמוע ולהינות. אני יודעת שאני בוטה, אבל זה המצב. ואל לנו להסתיר זאת.
אני חושבת שאם ארוע מוסיקלי יוגדר נכון, יגבה סכום לא זול (בהגבלה לערבי חזנות) וייתקיים באולם סגור ומסודר הבעיה תהיה פחותה.

ושוב סליחה ממה שנפגע.... אך זו האמת. ערבי שירה מכובדים לא מזוהים עם חגיגות טו באב מחוצה לו- ודי לחכימא ברמיזא....

ובהזדמנות זו אני קוראת לכל העסקנים שדואגים לירידת הדור, אנא ממכם תתחילו לבדוק היכן טעינו בחינוך הילדים והנוער, האם לא הזמן לבדוק בידי מי הופקדו ילדינו? האם לא צריך ללמד מלמדים, רמ"ים מה זה נפש של ילד או נער? אנא ממכם, הקדימו רפואה למכה ואל תתנו רק אקמול (כדוגמת ביטול ערבי שירה...)


מנחם - דרך אגב - הרבנים אוסרים עליך לחדש קצת את רשימת השירים באתר המוסיקה שלך??? :)

מאזינה קבועה.


חובבת מוסיקה יהודית | כ"ו אדר א ה'תשס"ח
9. בואו תראו איפה הבעיה של מנחם טוקר
הבעיה שלו היא בגישה .
עם טרור לא מדברים . עם קיצונים לא עושים עסקים . זה בדיוק העיניין !

איפה הסוף? מחר הופעות בלי תופים ? מחר בחתונות רק אורגנים ? ברגע שאין טיעון משכנע מאחורי ביטולי המופע הרי שזה בגדר שיגעון .

שדרן  | כ"ו אדר א ה'תשס"ח
10. טוקר מלטף אך עוקץ את ליפא כמו תותח
עברתי על המכתב של טוקר כמה פעמים..טוקר כמו טוקר מתחנף אל ליפא אבל בין השורות מרסק לו את הכבוד.תקראו שוב ושוב ותבינו למה טוק הוא שחקן מצוין
קובי | כ"ו אדר א ה'תשס"ח
11. מתגעגעת לטוקר ברדיו יאללה תחזור
כ"כ משעמם בקול חי עם ה'מחליפים המרדימים'
תחזור לשדר
מחכים
יפה | כ"ו אדר א ה'תשס"ח
12. שאל את הרב
כולם כותבים כאן נגד העסקנים, כאילו הם אשמים בביטול ההופעות.
אולי משהו יקח יזמה, יעקוף את העסקנים וישאל בעצמו את הרב מה הוא אומר על ההופעות.
הוא יחזק את אמונת החכמים של כולם. ותבוא ברכה על ראשו.
כל הכבוד! | כ"ו אדר א ה'תשס"ח
13. אפשר גם אפשר
נודע לי שבמוצ"ש האחרון התקיים הופעה של ליפא שמלצר בזכרון יעקב לאירוע של חבר מועצה ממודיעין עילית נדמה י שקוראים לו ולנשטיין
מושי | כ"ו אדר א ה'תשס"ח
14. אני מבין את דבריו אבל בצורה אחרת
אני אחד שמאוד אוהב הופעות, תמיד שהיה איזה שוהופעה אני הייתי בין הראשונים לקפוץ.
אבל ברגע שאין הופעות בשיבור שאני משתייך בו, אז מה עושים????????????
מחפשים הופעות אחרות.
לא. לא של הרצעות של הרבנים.
נקודה למחשבה..
שלומי | כ"ז אדר א ה'תשס"ח
15. פפפפפפפפחחחחחחחחחההההה....
אני לא קונה את זה, טוקר, אם רבנים יאסרו הופעה והיא תיתקיים, אתה תמצא דרך להיות שם, וזה לא בושה, כי גם אני ועוד הרבה חרדים היו עושים את זה. רק רציתי להגיד, אם יתחילו להיות הופעות כשרות- לא יהיו 45000 כרטיסים שימכרו לפני ההופעה, גם בנות אוהבות הופעות ושמלצר בטוח לא יבזבז ערב על הופעה לנשים בלבד, אם הופעות נפרדות זה כבר לא טוב אז לאן נגיע, שורה אחרונה, אם בהופעה נפרדת של שמלצרהצלחתםלמנוע שאני ילך לקולנוע, כנראה שבכל זאת הן שוות משהו, ההופעות האלו,,,,
שאשא, yifatnahary@yahoo.com | כ"ז אדר א ה'תשס"ח
16. שאלה רצינית כנסו!!!!!!
אני בחור שהתחיל לשמור שבת וחגים חלק בזכות אות מופע בטדי ואני שואל את אדוני הרבנים המחליטים לגבי ערבי השירה .
למיטב זכרוני בתפילת שחרית אנו קוראים אז ישיר משה ובני ישראל את השירה הזאץ לה. בני ישראל שרו את השירה שלפי דעתי זאת היתה ההופעה הכי טובה בעיר אז למה אסורים מופעי זמר חסידי ודברי קודש?????
יוני | כ"ז אדר א ה'תשס"ח
17. lipa
what i woul like to know is y shiye menlowitz was so BZ ( zev brener ) saying that when the rabunim would of know that the concert would of be to do tshuve& showe the world what raal jewish music is y was all this adds video clips so goyish & the songs to it ??!! so looks like it would of be some hip hop there ???????????
lipa, lipa | כ"ז אדר א ה'תשס"ח
18. יוני
זה לא באמת אסור.
רק כל מה שנהיה מסביב אסור.
שמע, אני בחורה חרדית שנושמת מוזיקה, בעיקר חסידית, אני מרגישה התעלות בהופעות, ואני לא צינית.
אז מה עושה אדם כמוני?
הולך להופעות מעורבות, שם יש התנהגות הרבה יותר מכבדת, אנשים לא מתרגשים מהעובדה שבאותו אולם יושבים שני המינים...
עכשיו לדעתי התופעה הזו תתעצם, אם לחרדים לא יהיו הופעות הם יצביעו ברגליים וילכו להופעות שלא מיועדות להם
רחל | כ"ז אדר א ה'תשס"ח
19. כל מילה נוספת פשוט מיותרת
מנחם.
כל הכבוד על הורדת הכפפות, אני חושב כמו רבים מהמגזר החרדי אשר צמאים להופעות טובות שהגיע הזמן שיעשו אחת ולתמיד סדר בנושא.
תודה רבה
מני | כ"ז אדר א ה'תשס"ח
20. אולי בגלל כל האיסורים
שאין להם כל מקור בשולחן ערוך נופלים כל כך הרבה בחורי ישיבה מהדרך
שלום | כ"ט אדר א ה'תשס"ח
21. רבותי!!!
אם כבר מדברים על מוזיקה חסידית אז כך:
א. לאותם אלו שמרגישים רגשי "התעלות"
... ממה יש פה להתעלות? איזה צדיק או אדמו"ר בדיוק הלחין את השירים הזולים האלה? את מי את מרמים? אם אתם רוצים באמת להתעלות(אני באמת לא אוהב לתת מוסר) חז"ל מלמדים אותנו טוב טוב ממה מתעלים, ולא זמרי השחץ ששרים כל מיני גימיקים זולים ודי לחכימא.
ב. מאיזה צד אתם באים למוזיקה?
א - אם אתם באים למוזיקה בתור מוזיקה, אז צר לי להודיעכם שאתם לא מבינים גדולים במוזיקה.
ב - אם אתם באים למוזיקה באמת (או כביכול) "להתעלות",לא המוזיקה ה"חסידית" וכל שאר מרעין בישין נותנת את ההתעלות מההקשבה ללחנים זולים אלו. אלא- לחנים של צדיקים, אדמורי"ם זו מוזיקה חסידית אמיתית.
אוקיי, לא כל אחד בנוי ומוכן לשמוע שירים אלו. אזי אתם מסתכלים על המוזיקה החסידית בתור מוזיקה ותו לא. לידיעתכם: המוזיקה ביהדות אמורה לרומם את הנפש, וכו' והיא חלק ניכר מהיהדות, שבבית המקדש הלווים וכו'.
יש ירידת הדורות אמנם, אבל אם אתם כ"כ "מוזיקליים" אז צר לי לבשר לכם שרמת המוזיקה החסידית (עם כל המיקצועיות שבה), בימינו שואפת לאפס.
אם אתם באמת מסתכלים על מוזיקה בתור מוזיקה, אני מציע לכם להתחיל לשמוע חזנות. יצירות מוזיקאליות גאוניות.
ואם אתם לא רוצים ההפסד כולו שלכם אז לפחות אל תרמו את עצמכם ואל תקראו לגימיקים הזולים שעוברים בראש לכל בחור ישיבה מצוי "מוזיקה חסידית".
ישראל, yael61@bezeqint.net | א' אדר ב ה'תשס"ח
22. בתגובה ל21
צ-ו-ד-ק-ת ב100% ואני שמח שיש סוף סוף מישהו שחושב כמוני.
אני לא יודע מה איתכם אבל אני מרגיש התעלות רוחנית הרבה יותר גדולה משירי שבת ספרדיים קדושים למשל, שנכתבו ע"י מקובלים וצדיקי עליון, ולא מאיזה 2-3 פסוקים מתהילים שנקראים באיזור ה50 פעם בשיר ושמו להם איזה מנגינה עם 3 וחצי כלי נגינה. הריקנות לא מגעילה אתכם לפעמים?
אני | ב' אדר ב ה'תשס"ח
23. אבל זה לא נראה כך..
בקליפים של ליפא לא מופיעים רק גברים

חסוי | ד' אדר ב ה'תשס"ח
24. ל21-23 אם כך יש לערוך הופעה עם מאיר בנאי
ועובדיה חממה, השירים שלהם בוודאי מביאים להתקרבות להקבה"ה.
ביי חברים ועסקנים נפלאים.
בזכותכם התרוממה לה קרן האור והיידישקייט והתיירה בארצינו הקדיישה.
ללא שם | ח' ניסן ה'תשס"ח
25. ל-21
אנחנו פשוט רוצים להנות .ומי שלא מתאים לו התכבד וישב בביתו סביב השולחן .
הניחו לנו ,תנו לאנשים מבוגרים להחליט בעצמם מה טוב להם ולבני משפחותיהם
השבבניקים הם לא תוצרת הזמר החסידי אלא בדיוק להיפך - בגלל העסקונה המזויפת
שלומי , bg2040@gmail.com | י"ב תמוז ה'תשס"ח
26. open letter to lips
AN OPEN LETTER TO LIPA

BS"D

Dear Lipa, ly"t

Its time we all woke up and smelled the coffee. After reading the new ban regarding your performance it seems that in Shomayim they are NOT happy enough with the Derech, you have chosen. It does not matter which of the Rabonim signed on the new Kol Korah banning the event, and who not. If you count the amount of signatures you will come up with about SIXTY signatures. I believe that this is only the beginning stages of the Kol Korah. It's a clear and strong message from Hashem and the Rabonim who are the leaders of our times that something smells terribly wrong over here. Never in the past decade has there been a gathering of Rabonim to condemn an individual in such a strong way!!! I am not out to hurt you Lipa, I am simply suggesting that you should examine your performance closely, could we believe it's done 100% Al Taharas HaKodesh?

In history of Klall Yisroel we almost never had ALL the Gedolim unite and sign on the same topic. If you LIPA are a true Chosid, like you proclaim to be with your outer Levush (dress code,) you are obligated to adhere to the Chasidishe Rabonim and maybe that's why the majority of the Ban is signed by Chasidishe Gedolim and not Litvish. In general the Litvish are any way more modern compared to the Chasidim, and they always allowed for Kalus Rosh in a lax manner compared to the Frum Chadishe Olam.

If one examines the Ban you will find that it does not only pertain to the event - the concert, it's far and beyond that, it includes many of your great and exciting ideas that many have to compliment you on.

Lipa you are an extremely talented individual who has inspired thousands upon thousands in Klall Yisroel. If some how you can take a turn and use your influence in a Torah way, you will be able to be Mekarev a huge part of Klall Yisroel to our father in heaven and have a Zchus to speed up the arrival of Moshiach. Take an example from Uri Zohar and see how he turned around and was able to teach hundreds of thousands of Jews Hashems Torah. BTW if you believe you are powerful and have the ability to attract many, show us that you are a true Ben Torah a Tzdik "an Erlicha Yid" as you have been referred to by some leaders, please prove your strengths in Yidishkite to all of us and most of all listen and follow the advise and direction of the Chasidishe Rabonim of todays times...

Lipa I want to tell you something that can not be denied, I personally spoke to the Rosh Yeshiva Reb Shmuel Kaminetzsky Shlita and the Novermintzsker Rebbeh Shlita this week and they both said that I may quote them and publicize in their name that: in no way shape or form are they backing your activities they are NOT vouching for you and they never ENDORSED you. So when many people are suggesting that the Litvish Rabonim are behind the event, that's not so at all. The Ban was only signed by those who have a Yeshiva for the younger generation, not by Rabonim who have a Bais Medresh Shull or a Kehillah etc. Rabbi Belsky Shlita the Rosh Yeshiva of Torah Vadath was asked on this matter, he too replied that he has never given his approval on "the event" or your music and entertainment.

By the way do you realize that Manhattan is not a clean place to say the least. There is ZERO Kedushah in NYC and you ran an ad on a Jewish site saying that you are offering 400 Free tickets to any boy under 18 who learns a Perek of Mishnayis. Why would you even dream to do something so hurtful like this.-- Shlepping our innocent Kinderlich to NYC, are you by chance looking to corrupt those clean Neshomos who are UNDER 18 CHAS V'ESHOLOM???? I don't believe you are that bad yet, it must have just slipped by you without noticing the domino effect of this performance. Perhaps you are having a very difficult time selling tickets, because we all remember that the Kol Koreah banning the "big event" (prohibiting your performance) . Were you just desperate to fill up seats, which we understand that’s done totally LeKovod Hashem Yisboruch so the full proceeds could go to Tzodoka and feed the hungry and poor in Israel.

I want to end off with a Brocha and wish you and your helpers that Hashem opens up your hearts and helps you to return to him seeing the true light of Kedusha and Taharah. May we all be Zoche to true Yiddishkiet with out being confused with goyishkeit
Amen.

A concerned Himesher Yid.

ללא שם | ד' אדר ה'תשס"ט
27. שתהיו בטוחים שמנחם טוקר לא קורא תתגובות .....
לא הבנתי את כל הסיפור הזה זה נשמע שכולם נפלו על הראש וקיבלו מכה גדולהואומרים שטויות
אבל סתם בקשה אם אפשר להעלות לרדיו של מנחם טוקר את הקול הבא לא יפה שהפסקתם!!!!!!!!!
יונינה | י"א אלול ה'תשע"ח
28. טוקר
צודק אבל לכל דבר יש צורה.
זאת לא הצורה.......
אריה | י"א שבט ה'תשע"ט

 
מב״ד ופריד עשו היסטוריה בפריז • גלריה
באולם המפואר של קזינו דע פאריז הגיעו ביום רביעי שעבר למעלה מ1500 אנשים במופע אדיר מיוחד במינו בעיר האורות – פאריז, פעם הראשונה בעיר זו התאספו תחת קורת גג אחד שני גדולי הזמר החסידים: אברהם פריד ומרדכי בן דוד.
דוד שפירא חדש: "זה הבית שלי"‎
הזמר דוד שפירא שפרץ בסערה לתודעת המוזיקה היהודית עם סינגל הבכורה לך על זה - הפך ללהיט ויראלי עם למעלה מחצי מיליון צפיות ביו טיוב. הזמיר הצעיר, בוגר מקהלת הילדים פרחי מיאמי ואח של מרדכי
משפחת רזאל מסיימת את הש''ס ומקליטה שיר
הרעיון לביצוע השיר החל בכלל כצלצול תחילת הלימודים ב'חיידר' של הבן שנמצא ממש מול הבית של יונתן רזאל. ''כל פעם אני שומע את השיר הזה, עד שזה הפך ממש לחלק מזמירות השבת שלנו...
יונתן שינפלד וקובי ברומר בדואט חדש
בעיצומם של ימי החנוכה מוציא יונתן שינפלד סינגל חדש פרי עטו בשם 'שומר עלינו' בהפקתו של דוד פדידה, כשהוא מצרף אליו לביצוע את פצצת האנרגיה קובי ברומר. התוצאה: להיט תוסס
רבבות ציינו את חג הגאולה ב'צמאה' בבנייני האומה
במופע צמאה המרכזי אמש, שהתקיים לגברים השתתפו האמנים חנן בן ארי, יהונתן רזאל, אברהם פריד ונאור כרמי והלהקה ששילהבו את אלפי המשתתפים לגבהים עליונים
נתן גושן ושלי רנד הצדיעו לחב''ד
בתחילת בשבוע נערך ערב מיוחד לבית חב''ד חדרה בגן האירועים אלכסנדר הצמוד לחדרה. שם הערב נקרא המאירים והשתתפו בו מאות מקורבים וידידי בית חב''ד.